4.maijā – Karogu velobrauciens Ērberģē

4.maijā – Karogu velobrauciens Ērberģē

4.maijā jau tradicionāli Mazzalvē tiek organizēts Karogu velobrauciens. Arī šogad Mazzalves iedzīvotāji pulcējās pie pagastmājas, izrotāja velosipēdus ar Latvijas karodziņiem un , apskatījuši pagasta izstāžu zālē iekārtoto Andas Sproģes gleznu izstādi “Ceļojuma piezīmes”, devās braucienā, piestājot interesantās pieturvietās. Velobraucēju vidū bija krietns pulciņš Mazzalves pamatskolas skolēnu kopā ar vecākiem.

Karogu velobrauciena dalībnieki iegriezās pie fantastiskā interesantu formu pudeļu un motociklu kolekcionāra Elmāra Vectirāna “Brunavos”. Tur ir, ko redzēt! Puikas ar sajūsmu ieklausījās Elmāra stāstījumā par ap trīs desmiti viņa kolekcijā esošajiem motocikliem.

Nākamā velobraucēju pieturas vieta bija Ērberģes baznīca, kur ar siltu tēju un cienastu visus sagaidīja draudzes vadītāja Anita Krūze. Viņas stāstījums par Ērberģes baznīcas vēsturi un īpašais stāsts par altārgleznu likteni bija interesants, daudz jaunus faktus atklājošs.

Piestājuši pie Ērberģes muižas, kas reizē ir Mazzalves pamatskola, velobraucēji devās uz Mazzalves pagasta vēstures istabu, ko izveidojusi Anita Vectirāne. Te ir ļoti daudz interesantu vēstures liecību par Mazzalves pagastu un mūsu pagasta ļaudīm. Velobraucējus sagaidīja arī Baltā galdauta svētku svinētāji un bagātīga terīņu izstāde uz balti klāta galda.

Interesants, izzinošs un aktīvs, ar 4.maijam piedienošu svētku noskaņu bija Karogu velobrauciens. Paldies par lielisko kopābūšanu!