Aizkraukles novada Skaļās lasīšanas pusfināls Neretā

Aizkraukles novada Skaļās lasīšanas pusfināls Neretā

3.jūnijā Neretas kultūras namā norisinājās Aizkraukles novada Skaļās lasīšanas pusfināls, kurā piedalījās mūsu novada divdesmit 5.klases skolēni.

Mūsu skolu pārstāvēja 5.klases skolniece Emīlija Piebalga. Jāuzteic šīs skolnieces vēlēšanās piedalīties un ļoti liela motivācija, gatavojoties šim pasākumam. Emīlija lasīja fragmentu no Dz.Tilaka grāmatas ,,Šausmiņa” par to, kā galvenā grāmatas varone Ausma Šarlote dabūjusi iesauku, kas ,,sabojā” visu viņas dzīvi. Emīlija nolasīja droši, pārliecinoši un veiksmīgi! Lasījumu skolniecei palīdzēja sagatavot skolotāja D.Pabērza un visa viņas ģimene.

Visi iesaistītie piecklasnieki lasīja labi un interesanti fragmentus no dažādām jaunākajām bērnu grāmatām. Pārliecinoši galveno balvu saņēma Skrīveru skolēns Raivis Lapiņš, kas, jau uzkāpjot uz skatuves un piesakot savu lasījumu, apliecināja sevi kā brīvu, radošu un zinošu personību.

Pasākuma ievadā visus sveica Mazzalves skolēni ar īsiem priekšnesumiem: 4.klases skolnieces Annika Eļļuka un Enija Lapiņa spēlēja skaņdarbus uz klavierēm skolotājas M.Cielavas vadībā, bet 7.klases skolnieks Oskars Piebalgs norunāja no galvas R. Skrebeles  grāmatas ,,Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata” fragmentu, ko bija sagatavojis sk. Silvijas Lisovskas vadībā.  

Paldies visiem, kas piedalījās un palīdzēja!

Pasākumu vadīja ,,teatralizēts detektīvs”, kas gan iedrošināja lasītājus, gan izklaidēja visus klātesošos ar aktivitātēm un humoru.

Tas, ka lasīšana ir ļoti svarīga smadzeņu ,,pelēkajām” šūniņām, tika izsvērts arī šajā dienā. Paši skolēni, atbildot uz jautājumu ,,Kas ir lasīšana? “, norādīja, ka lasīšana viņiem ir gan hobijs, gan vērtīga brīvā laika pavadīšana, gan iespēja kaut ko uzzināt,  gan spēju attīstīšana.

Šeit kopā pavadītais laiks ar līdzīgi domājošiem neapstrīdami vēlreiz pierādīja to, ka grāmata un lasīšana ir viena no mūsu dzīves vērtībām…

Daiga Pabērza