Attīstām savas kompetences

Attīstām savas kompetences

Mazzalves pamatskola aktīvi ir iesaistījusies projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts nr. 8.32.2/16/I/001). Darbošanās tajā veicinājusi mūsu individuālo kompetenču attīstīšanu, devusi mums papildus iespējas.

21.novembrī mēs 6. -9. klašu skolēni devāmies mācību vizītē uz Ventspili uz VIZIUM zinātnes centru. Ventspils zinātnes centra VIZIUM uzdevums ir ar ekspozīcijas, radošo darbnīcu palīdzību izglītot par STEM – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātni un matemātiku.

Vispirms mums tika novadīta datoranimācijas darbnīca, kurā mūs iepazīstināja ar dažādām datorprogrammām ar zīmēšanas un animācijas veidošanas iespējām. Kopā darbojoties, apguvām jaunas prasmes un izveidojām animācijas filmiņas.

Tālāk mēs devāmies uz ekspozīcijas zāli, kur ar vairāk nekā 80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem var aizraujošā veidā iepazīt zinātni un uzzināt par tādām tēmām, kā fizika un matemātika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, veselīgs dzīvesveids, cilvēks un sevis izzināšana, ģeogrāfija u.c. Mēs apskatījām dažādus virtuālos objektus, kas atradās Zinātnes centrā, tajos aktīvi izdarbojāmies. Jautri pavadīts laiks modernā vidē ar dažādiem interaktīviem uzdevumiem, kā piemēram, telts ar lāzeriem, virtuālās brilles u.c. No ekskursijas varējām secināt, ka pasaule turpina attīstīties tehniskā virzienā. Mēs papildinājām savu izglītību ar aizraujošu un interaktīvu pasaules izziņas pieredzi.

Krista Kubliņa, 9.klases skolniece