Baudām lauku sētas burvību

Baudām lauku sētas burvību

Mūsu Lieldienu svinības notika pēc svētkiem 12.aprīlī.

 Mēs kā čakli rūķīši 11.aprīlī krāsojām olas sīpolu mizās, ārā salasītās puķēs, dažādos zāles stiebriņos. Cepām arī smilšu cepumus, lai pašiem būtu, ar ko pamieloties.

 Ir 12.aprīļa rīts, tēja uzvārīta, kārumi un izcili skaistās oliņas līdzi. Šoferis Reinis kā vienmēr precīzs, Krišjānis un Kārlis Ādami rāda mums ceļu uz savu saimniecību. Esam galā, tur mūs sagaida saimnieki Kristīne un Kaspars. Piecgadīgie bērni un audzīte ar palīgu paliek rotaļu laukumiņā, bet sešgadīgie bērni un audzīte ar viesmīlīgajiem saimniekiem Kristīni un Kasparu devās uz fermu. Dāsnais Krišjānis mūs piebaroja ar skābenēm, dalījās ar savām rotaļlietām. Traktoristam  Reinim agregāts jau sagādāts un notiek zariņu lasīšana, jo mājiņā izrādās ir virtuvīte, kurai vajag malku. Izšūpojušies visi, tā ka odiem nevajadzētu mūs ēst. Tikuši gala punktā, bērni veica dažādus uzdevumus, ko bija sagatavojusi Kristīne. Bērni baroja lopiņus, darbojās ar dažādiem darba rīkiem – dakšu un lāpstu. Kad fermā viss paredzētais pabeigts, tad jautrība varēja sākties. Tika lēkāts pa siena ruļļiem, meklētas Lieldienu Zaķa izkaisītās šokolādes olas. Samainījāmies vietām – lielie palika baudīt rotaļu laukuma plašo piedāvājumu, bet piecgadīgie ar mājas saimnieci Kristīni devās ap māju lasīt Lieldienu Zaķa samētātās  šokolādes oliņas. Kad kabatas un mutes pilnas, kāpām autobusā un braucām pie gotiņām. Arī mums tika āķīgi jautājumi. Krišjānis nodemonstrēja, kā ir jābaro gotiņas. Pēc padarīta darba sekoja mājupceļš un jautrības – lēkāšana pa siena ruļļiem. Satikušies rotaļu laukumā, klājām galdu un cienājāmies. Kad punči pilni, laiks doties uz bērnudārzu. Rīta cēliens paskrēja tik ātri, aizrautīgi kā viens elpas vilciens, tā vien šķita, ka bērni gribētu uzkavēties vēl. Dāsnā Ādamu ģimene dāvāja katram bērnam pa šokolādes zaķim. Debesu tētiņš mūs lutināja un bija sagādājis jauku laiku. Tas bērnu prieks acīs, lielā aktivitāte un rosība pierādīja, ka rīts izdevies.
 Mīļš, mīļš, sirsnīgs paldies, vārdos neizsakāms un svaros neizmērāms! Lai pietiek mīļuma visiem cilvēkiem, lopiņiem, darbs, kurš sagādā prieku, nes augļus! 1000 paldies no mazām un lielām sirsniņām!

Mazzalves pamatskolas pirmsskolēni “Rūķi”