Dzīvnieki – mūsu draugi, par ko jārūpējas

Dzīvnieki – mūsu draugi, par ko jārūpējas

4.oktobris bija Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. Piektdienu, 6.oktobri, Mazzalves pamatskolā veltījām dzīvnieku tēmai – vestibilā izkārtojām skolēnu zīmējumus ar saviem mīļdzīvniekiem stendā “Rūpējies un aprūpē!” un savācām skolēnu atnestās mantas dzīvnieku patversmei, kuras nākamnedēļ nodosim Aizkrauklē dzīvnieku patversmes vajadzībām.

Visiem interesentiem bija iespēja šajā dienā apskatīt saimniecības “Zaļumnieku sēta” parādīt atvestos dzīvniekus – trušus, pundurtrusīšus, šinšilu, jūras cūciņu, kazu, suni, ezīšus un žurciņu. Vairumu dzīvnieku varēja paņemt rokās, samīļot, paglaudīt, pabarot. Uz “tikšanos” ar dzīvniekiem atnāca gan pirmsskolas bērni, gan skolēni. “Zaļumnieku sētas” vadītāja atbildēja uz visiem bērnu jautājumiem par apskatāmajiem dzīvnieciņiem, par to, kā viņi barojami, kādas ir viņu īpašības, arī to, cik tādi dzīvnieciņi maksā. Bērni uzzināja arī to, kā dzīvnieciņi kopjami un pārliecinājās, ka par katru pieradināto mīļdzīvnieku ir jārūpējas regulāri.

 Tā bija mīļuma un gādības mācību stunda. Paldies Egijai Medveckai par doto brīnišķīgo iespēju tikties ar dzīvniekiem klātienē!

Žanna Miezīte,

Mazzalves saieta nama vadītāja