Ekskursija uz Džūkstes Pasaku muzeju, ,,Cinevillu” un  Ķemeriem

Ekskursija uz Džūkstes Pasaku muzeju, ,,Cinevillu” un Ķemeriem

Ceturtdien, 29.septembrī, 4.-6.klases skolēni kopā ar audzinātājām  devās ekskursijā uz Tukuma novada pusi. Laiks gan todien mūs nelutināja, jo bija pati lietainākā un miglainākā diena šajā nedēļā, taču objektu apskates laikā lietus nedaudz pierima, un mēs veiksmīgi varējām apskatīt visu ieplānoto.

Pirmais apskates objekts bija Džūkstes Pasaku muzejs. Tur kādreiz dzīvojis slavenais latviešu pasaku vācējs un skolotājs Ansis Lerhis-Puškaitis. Viņš arī vadījis skolu, kur tagad ir muzejs. Gide mums pastāstīja par skolu, dārzu, vadīja spēles. Trīs skolēni pat izspēlēja ar lellēm leļļu teātri! Tas izdevās lieliski!

Tālāk mēs braucām uz filmu pilsētiņu ,,Cinevilla.” Te filmētas dažas latviešu filmas, piemēram, ,,Rīgas sargi, ”,,Dvēseļu putenis,” ,,Baiga vasara.” Mēs apskatījām pilsētiņas ēkas, pat apmaldījāmies. Tur bija ko redzēt!

Pēc Cinevillas apskates devāmies un lielo Ķemeru tīreli. Tur visiem ļoti patika, jo varējām izvēlēties iet vai nu pa mazo taku, vai pa lielo taku. Purvā todien bija maz cilvēku. Purvā ir daudz ezeriņu, akaču. Vērojām rudās purva sūnas un citus augus, arī dzērvenes. Garās takas gājēji uzkāpa skatu tornī, no kura paveras brīnišķīgs, plašs skats uz visu purva apkārti. Arī raseni kāds esot redzējis!

Pēdējais apskates objekts bija Ķemeru sēravots ,,Ķirzaciņa.” Avotiņa ūdens tiešām tek ar līkumiem kā ķirzaciņa. Sēravota ūdens gan smirdēja pēc ,,sapuvušām olām,” bet gandrīz visi to pagaršoja. Citiem tas garšoja, citiem negaršoja! Bija interesanti!

Ekskursija bija izdevusies.

5.klases skolēni: Zane, Sabīne, Lūkass, Marks.