Ērberģe uzņem ukraiņu bērnus

Ērberģe uzņem ukraiņu bērnus

14.-20.augustam Ērberģē uzņēmām 12 Ukrainas jauniešus no Novoguivinskas Žitomires apgabala. Ar “Impro ceļijumi” atbalstu parādījām ukrainiem Vecrīgu. Viņiem bija interesanti izbraukt ar kuģīti pa Rīgas kanālu un Daugavu.

 Otrdien savus viesus aizvedām uz Jūrmalu, izrādījām Jomas ielu, Dzintaru koncertzāli un jauniešiem bija iespēja pabradāt pa jūru Dzintaru pludmalē.

Trešdien iepazīstinājām ciemiņus ar Ērberģi. Pa Latvijas – Lietuvas robežceļiem ukraiņu jaunieši pabija Gricgales krogā, Pilkalnes muižā, Neretas baznīcā un pie Zandas Rageles meistarklasē veidoja katrs savu šķīvīti no māla. Vakarā Aizkrauklē pabijām citas ukraiņu grupas piedāvātajā tērpu parādē.

Ceturtdien visa diena pagāja Aizkrauklē – no rīta tikšanās ar deputātiem, tad Aizkraukles vidusskolas apmeklējums. Aizkraukles mākslas skolā ukraiņu jaunieši sev no ādas veidoja aproces un gleznoja. Pēcpusdienā mūsu viesi pabija Aizkraukles muzejā ‘Kalna Ziedi”, kur izzināja senlatviešu dzīvesziņu. Vakarā kopā ar cietiem Aizkrauklē nometnēs uzņemtajiem ukraiņu jauniešiem sniedza koncertu pilsētas laukumā.

Piektdiena ciemiņiem bija atpūtas diena, kad viņi peldējās, brauca ar katamarānu un laivu, ko viesmīlīgi piedāvāja Gabužu ģimene. Ukraiņu jaunieši kopā ar ērberģiešiem spēlēja volejbolu.

Sestdien ukraiņi piedalījās Aizkraukles novada Jauniešu dienā Pļaviņās, kur arī uzstājās.

Svētdien mūsu ciemiņiem bija iespēja vērot autofotoorientēšanās sacensību atklāšanu pie Ērberģes muižas, tad viesi pabija Ērberģes baznīcā.

Paldies visiem mazzalviešiem, kuri iesaistījās ukraiņu bērnu uzņemšanā – pagasta vadībai par transporta, naktsmāju un ēdināšanas mājas nodrošināšanu, biedrībai “Ērberģietes” par palīdzību izguldināšanā, daudzajiem mazzalviešiem par sarūpētajiem gardajiem cienastiem, Ērberģes draudzei Anitas Krūzes personā par mīļo uzņemšanu, saldējumu un dzērienu ceļam un daudziem, daudziem… Paldies Gvido un Neretas šoferim Ainim par ciemiņu izvadāšanu uz daudzajiem pasākumiem!

Uz jautājumu “kas visvairāk paliks atmiņa no brauciena uz Latviju?” ukraiņu jaunieši atbildēja: “Latvija, sirsnīgie, viesmīlīgie latviešu cilvēki, jūra, Rīga, daudzie koncerti, kuros uzstājāmies…” un vislabākā pilsēta Latvijā, viņuprāt, esot Ērberģe. ;))

Ukraiņu bērni un viņus pavadošās skolotājas aizbrauca ar domu, ka noteikti lūgs savu pilsētas vadību noslēgta ar mums – Neretas apvienību un Mazzalves pamatskolu – sadarbības un draudzības līgumu un, kad beigsies karš’, noteikti aicinās mūs ciemos uz Piekarpatiem pie sevis.

Priecājamies, ka ukraiņu bērniem pie mums bija iespēja atpūsties no kara spriedzes, nemitīgajiem uzlidojumiem. Tas ir mūsu – Mazzalves kopienas – kopīgs devums un atbalsts varonīgajai ukraiņu tautai.