“Ērberģietes” dāvā piedzīvojumu nedēļu

“Ērberģietes” dāvā piedzīvojumu nedēļu

Biedrība “Ērberģietes” piedalījās Aizkraukles novada domes izsludinātajā no valsts budžeta finansētu bērnu nometņu projektu konkursā “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” un guva finansējumu trīs nometnēm trīs vecuma grupu skolēniem. No 17.augusta līdz 21.augustam nometne “Katru dienu ar piesitienu” pulcēja 5.-8.klašu skolēnus.

Kopā ar gleznotāju Līgu Jukšu nometnes dalībnieku radītais nometnes karogs atspoguļo daudzveidīgās norises nedēļas garumā. Nometni atklājām ar novadnieka gleznotāja  Jūlija Stīpnieka gleznu izstādes apmeklējumu Neretas novadpētniecības muzejā.

Nākamā bija sporta un tūrisma diena. Nometnes dalībnieki dienu sāka ar “geokešinga” punkta meklēšanu skolas parka teritorijā, atrastais priekšmets palīdzēja nometnes dalībniekus sadalīt trīs komandās, kurās arī visu dienu vajadzēja piedalīties sporta aktivitātēs. Komandas izdomāja savas komandas nosaukumu, emblēmu un komandas saukli jeb moto. Noprezentējuši savu komandu, nometnes dalībnieki novērtēja spēkus 3×3 basketbolā, stafetē ar florbola elementiem, netradicionālā futbola spēlē, stafetē ar lodes grūšanas piesitienu. Novērtēja savas zināšanas par Latvijas sportistiem. dienas noslēgumā komandām vajadzēja kurināt ugunskurus, lai pārdedzinātu augstāk nostiprinātu aukliņu. 

Tad nākamajā dienā sekoja Gurkļa skulptūru dārza apmeklējums Sproģos, Mazzalves pagasta vēstures izzināšana, pagasta vēstures istabas apmeklējums, leģendas un teikas Ērberģes muižā, spēļu, kuras spēlēja mūsu tēvu un vectēvu laikos, spēlēšana un citas aktivitātes. Dienas otrajā pusē pēc cienāšanās ar ugunskurā ceptām desiņām jaunieši veica dažādus ar fizikas un ķīmijas zinātni saistītus eksperimentus.

Nometnes ceturtajā dienā ar dažādu spēļu un asprātīgu sacensību palīdzību bērni mācījās angļu valodu.

Nometnes pēdējā diena bija kopā ar Andžeja Grauda Bungu skolas dalībniekiem, kuri vadīja meistarklasi, un mazzalviešiem bija iespēja noklausīties arī īpašo Bungu skolas koncertu. Diena izvērtās ļoti interesanta, jaunas prasmes veidojoša. Tad vēl fotografēšanās un kārums – nometne noslēdzās ar kopīgu cienāšanos ar torti.

”Ērberģietes” Mazzalves pamatskolas skolēniem dāvāja piedzīvojumiem bagātu, izzinošu un, pēc bērnu atzinuma, ļoti interesantu nedēļu.. Bērni ieteica līdzīgu nometni rīkot arī nākamajā vasarā.

Nometnes organizatore Žanna Miezīte