Iepazīstam Baldoni

Iepazīstam Baldoni

Pa simtgadīgu liepu aleju 15. septembrī Mazzalves pamatskolas 1.-4. klašu skolēni devās uz Mercendarbes muižu Baldones novadā. Tā ir viena no krāšņākajām Baldones vēsturiskajām celtnēm. No pagājušā gadsimta sākuma ir saglabājušās ieejas vestibila grīdas flīzes un oriģinālie sienu krāsojuma fragmenti, kā arī senās kāpnes, kas ved uz otro stāvu. Mercendarbes muižā atrodas Baldones muzejs un Baldones Tūrisma informācijas punkts.

Tālāk devāmies uz Latvijā vienīgo profesionālo optisko astronomisko novērojumu bāzi – Baldones astrofizikas laboratoriju, kurā atrodas vienīgais Baltijā Šmita sistēmas teleskops. Uzzinājām un redzējām kā darbojās teleskops un ko tajā var saskatīt. Klausoties ar interesantiem faktiem papildinātu ekskursijas vadītāja stāstījumu,  vērojām zvaigžņu, zvaigznāju, visu Saules sistēmas planētu un citu galaktiku attēlus.

Pusdienu pauzi ieturējām Liliju ezera krastā. Jau mājupceļā apmeklējām Ceriņu parku Baldones centrā. Parkā paviljonā “Ķirzaciņa” atrodas sēravota ieguves vieta. Bija jāsaņemās, bet tomēr pagaršojām avota ūdeni, jo tas  ir veselīgs. Agrāk sērūdens dziednieciskās īpašības nodrošināja Baldones uzplaukumu un atpazīstamību gan Latvijā, gan citur pasaulē. Baldones sēravots ir iekļauts valsts aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā.

Izstaigājām sajūtu taku un tad devāmies papildināt  patstāvīgas  iepirkšanās un naudas skaitīšanas prasmes uz vietējiem veikaliņiem. Un tad kāpām autobusā, lai dotos uz mājām un pa ceļam pārdomātu jaunos iespaidus.

Anda Freimane