Iepazīstam Jēkabpili

Iepazīstam Jēkabpili

14.septembrī Mazzalves pamatskolas 4., 5. un 6. klases skolēni kopā ar skolotājām  D. Pabērzu un A. Vinovsku devās  interesantā ekskursijā uz Jēkabpili, lai tuvāk iepazītos ar šo Sēlijas pilsētu. Pasākums tika finansēts no projekta ,,Gribu zināt, sportot, darīt” līdzekļiem.

Vispirms devāmies uz Krustpils Pili, kur mūs sagaidīja un izvadāja ļoti jauka gide. Uzkāpām skatu tornī, izstaigājām pils teritoriju, iepazināmies ar tās veclaicīgo interjeru un  svecēm apgaismoto pagrabu. Mums patika gaitenī pie sienas izveidotā pilsētas un pils vēsturisko notikumu  laika josla, interaktīvie QR kodu gidi, kā arī spēles veidā organizētā pils ekspozīcijas izpēte.  Bija saulaina diena, un mēs arī līdzi paņemto pusdienu maizīšu  garšu izbaudījām pils sakoptajā un puķu dobju ieskautajā pagalmā.

Otrs mūsu ekskursijas apskates objekts bija Sēļu sēta, kur uzzinājām par seno laiku darbarīkiem, sadzīvi un arī atpūtu. Gides mūs izkustināja dažādās rotaļās un cienāja ar āboliem.

Bija interesanti iepazīties ar pilsētu, kas atrodas Sēlijas vidienē, kur bieži ar vecākiem braucam iepirkties, bet, izrādās, ka tur ir daudz lietu un vietu, par ko tikai šajā dienā uzzinājām.

Daiga Pabērza