Iepazīstam Koknesi

Iepazīstam Koknesi

Mazzalves pamatskolas skolēni mācību stundās apgūto vielu labprāt nostiprina, izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas. Pirmdien, 30.maijā, skolas tūrisma dienā, 4.un 5.klases skolēni audzinātāju Astras Vinovskas un Daigas Pabērzas pavadībā ar skolēnu autobusu devās iepazīt vienu no mūsu novada skaistākajām vietām Koknesi. Apmeklējām ādas ražotni ,,Dunense”, Kokneses parku un pilsdrupas, kā arī Likteņdārzu.

Ādas ražotnē ,,Dunense”, kas atrodas Kokneses Amatu centrā ,,Mazā kāpa”, mūs ļoti sirsnīgi sagaidīja vadītāja Inese Kāpiņa, kas ar ādas apstrādi nodarbojas jau vairāk kā 30 gadus. Uzzinājām par ādu iegūšanu, apstrādi, daudzveidību un paši pamēģinājām pagatavot ādas piekariņus ar dažādām etnogrāfiskām vai automašīnu logo zīmēm. Skolēniem patika gan nodarbība, gan veikaliņa gatavā ādas produkcija, un viņi novērtēja gan mākslinieces radošumu, gan  izstrādājumu oriģinalitāti.  Mājās pārvedām skaistus un praktiskus suvenīrus.

Kokneses pilsdrupās klausījāmies teikas, izstaigājām senos mūrus un iztēlojāmies tā laika skarbo realitāti, skatoties uz moku rīkiem. Priecājāmies par Daugavas plašumu, Kokneses parka takām, ,,Pērses ūdenskritumu” un atrakciju laukumiem.

Daudzi no mums pirmo reizi apmeklēja Likteņdārzu. Skolēni uzzināja par piemiņas vietas izveidošanu un guva priekšstatu par tā  ainavisko veidojumu. Īpaši svarīga likās centrālā eja ar personalizētajiem bruģakmeņiem un amfiteātris ar pelēko akmeņu krāvumu, bet Skatu terasītē izbaudījām Daugavas varenību un plašumu.

Pat diena mūs palutināja bez lietus, un tikai mājupceļā atkal sāka spēcīgi līt! Bijām priecīgi un atpūtušies!

Daiga Pabērza