Izlaidums Mazzalves pamatskolā

Izlaidums Mazzalves pamatskolā

Mazzalves pamatskolā atkal  liels notikums – izlaidums. Šogad pamatskolu beidza 10 absolventi. 3 meitenes un 7 zēni.  Zinātgriboši, pieklājīgi , lielai dzīvei gatavi.  Niks, Ernestīne, Sabīne, Kristiāns, Krista,  KrIsters, Toms, Toms, Jēkabs un Stefans. Šodien tika aizvērtas vienas mācību iestādes durvis, lai tiktu  atvērtu citas.  Tikai apliecības gan vēl netika saņemtas, jo sertifikāti par nokārtotajiem eksāmeniem būs tikai pēc 1. jūlija.  Smaržoja meijas, bija daudz ziedu.  Direktora uzruna, pagasta pakalpojuma centra vadītājas novēlējumi.  Sirsnīgi un mīļi.

 Noslēdzās viens mācību posms, es gan gribētu teikt, ka vieglākais. Grūtākais vēl priekšā, jo jāizvēlas sev interesējoša skola, jāizvēlas savas dzīves profesija. Par ko tad šis nu jau lielais pusaudzis vēlas kļūt? Darba tirgus atvērts visiem. Tikai jāpaspēj sevi pierādīt kā zinošu, Latvijai vajadzīgu profesijas pārstāvi. Un tas ir grūti! Pusaudža domas šaudās, katrs  pieaugušais grib kaut ko ieteikt, dot padomu. Tas noteikti būs jāpieņem, bet  jārealizē pašam. 

Šis klases kolektīvs bija ļoti interesēm atšķirīgs, bet viņi man bija vislabākie. Mācījās, piedalījās pasākumos,  palīdzēja jaunāko klašu skolēniem. Te viņi izauga, te pagāja viņu bērnība, te viņi kļūdījās, tad no kļūdām mācījās. Un nu viņi ir izauguši. Saviem mīļajiem  9. klases absolventiem novēlu  būt mērķtiecīgiem un atbildīgiem izvēles priekšā. Nenobīties no  grūtībām, iestāties tajā skolā, kurā ir mērķa piepildījums.  Lai viņiem izdodas!  Paldies vecākiem par sadarbību un atbalstu!

 Silvija Lisovska