Izzinošā ekskursija uz LNB un ,,Futurimo Riga”

Izzinošā ekskursija uz LNB un ,,Futurimo Riga”

2023.gada 20. maijā 4. – 6. klase devās ekskursijā uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Mēs apskatījām Latvijas Nacionālo bibliotēku, jauno zinātkāro centru ‘’Futurimo Riga’’ un atpakaļceļā iegriezāmies Baldones Riekstukalnā, kur uzkāpām skatu tornī.

Pirmais apskates objekts bija Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB).  Tur mūs iepazīstināja ar noteikumiem un izdalīja visiem apmeklētāju kartītes. Lai iepazītu visus bibliotēkas stāvus un plānojumu, mums  bija jāveic uzdevums-spēle, kuras laikā visur bija jāmeklē atbildes uz darba lapā ierakstītajiem jautājumiem. Visas atbildes bija ,,paslēptas” kaut kur pie dažādām lasītavām ar simbolu-karodziņš. Pie karodziņiem bija īss teksts, kur bija paslēpusies atbilde. Piemēram, Ko Blaumanis  nopirka par savu saņemto honorāru? Atbilde- aitādas kažoku. Spēles beigās mēs uzbraucām līdz 11.-12.stāva panorāmas laukumam. 12. stāvs ir 68,3 metru augstumā no zemes virsmas, un tur mēs baudījām lielisko skatu uz Rīgu. Dodoties uz autobusu, skolotājus satrauca kāds mūsu skolēns, kurš šķērsoja ielu pie sarkanās gaismas, bet viss beidzās labi.

Pēc Latvijas Nacionālās Bibliotēkas braucām uz zinātnes centru ”Futurimo  Riga”. Tas ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnes centrs. Šajā zinātnes centrā ar  spēļu un citu aizraujošu lietu palīdzību varējām paši piedzīvot dažādus fizikas likumus un parādības. Vispievilcīgākās aktivitātes bija kliedzienu zāle, vēja ģeneratoru pūšamie un kartona kluču istaba. Kliedzienu zālē bija sensors, kas nosaka kliedzēja balss skaļumu no 0 DB līdz pat 140 DB. Uzvarētāja laikam gan bija skolotāja Astra- 132!  Vēja ģeneratoru pūšamie ir 3 palieli ventilatori, kas pūš gaisu ļoti spēcīgi. Ar tiem var notēmēt ar pieauguša cilvēka augumu uz vēja ģeneratoru un iegriezt to. Kartona kluču istabā bija daudz kartona kluču, ar kuriem var uzbūvēt pilnīgi jebko, ko sirds kāro. Vēl centra darbinieks rīkoja mazu konkursiņu, kurā bija  jāsaliek cilvēka orgāni atpakaļ ķermenī noteiktā laikā. Zinātnes centrā varēja trenēt līdzsvaru, noturēt savu svaru, izvērtēt elektriskās mašīnas jaudu u.tml.

Atpakaļceļā  ieradāmies Baldones Riekstukalnā. Riekstukalns atrodas apmēram 23 km no Rīgas. Riekstukalns ir apdzīvota vieta Latvijā un reizē arī pakalns 66 m virs jūras līmeņa. No skatu torņa pavērās brīnišķīgs skats! Varēja redzēt gan Rīgu, gan Rīgas radio un televīzijas torni, gan visu Riekstukalna apkārtni. Pa slēpošanas trasi kāpām lejā.

Bija saulaina un silta diena. Visi laiku pavadījām jautri. Nevienam nebija garlaicīgi. Tā mums pagāja jaukā, siltā un atmiņu pilnā diena.

Par ekskursiju pastāstīja 6.kl.skolnieks Oskars Piebalgs