Izzinošs pārgājiens arī ir mācību sastāvdaļa

Izzinošs pārgājiens arī ir mācību sastāvdaļa

Mazzalves pamatskolas 7.klases audzēkņi 29.-30.oktobrī piedalījās konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2020”, kuru organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Kokrūpniecības federāciju. Klases uzdevums bija doties pārgājienā, iepazīt un izpētīt meža nozari no kulturvēturiskā viedokļa. Lai piedalītos konkursā, skolēniem par pārgājienu būs jāsagatavo 3-5 minūtes garš videopieteikums par projekta norises gaitu.

29.oktobrī skolēni devās pārgājienā uz Aklo purvu. Tas ir dabas liegums Jūga purvā Jaunjelgavas novada Daudzeses pagastā. Aklajā purvā izveidota pastaigu taka gar Znotiņu ezeru. Skolēni, izstaigājuši purva labiekārtoto apļveida taku, devās arī uz 2.pasaules kara cīņu vietu, uz šo vietu skolēniem nācās brist purvā, jo koka laipa diemžēl nav ierīkota. Šajā vietā ir novietota piemiņas plāksne 1944.gada pavasara kaujai starp Sarkanās armijas izpletņlēcējiem un Vērmahta karavīriem. Šajā vietā skolēni sarīkoja piknika vietu, iekurināja ugunskuru, sacepa desiņas, izdzēra līdzi termosos paņemto tēju. Izstaigājuši Aklo purvu, skolēni līdz ar tumsas iestāšanos devās uz naktsmītni – mednieku namiņu Zalves pagastā, kurā skolēnus viesmīlīgi sagaidīja mednieku namiņa saimnieks Dāvis. Mednieks skolēnu grupai parādīja dzīvnieku barotavu. Arī skolēni bija sagādājuši barību dzīvniekiem (burkāni, kartupeļi, āboli). Pēc barības izvietošanas barotavā skolēni devās uz namiņu, lai gatavotu vakariņas. Zēniem uzdevums bija iekurināt ugunskuru un uzcept desas, bet meitenes gatavoja zupu. Sasildījušies un paēduši, skolēni turpināja vakaru ar galda spēlēm, un tad jau nakts miers, lai rīta agrumā dotos mājās.

Pārgājiena laikā saliedējās klases kolektīvs, skolēni uzguva daudz jaunas informācijas par tuvējā apkārtnē notiekošo vēsturē un mūsdienās.

7.klases audzinātāja, sporta skolotāja Diāna Voļnaga