Jaunais pavārs Ralfs

Jaunais pavārs Ralfs

Šajā mācību gadā viens no interešu izglītības pulciņiem Mazzalves pamatskolā ir ,,Jaunie pavāri”. To vada mājturības skolotāja Daiga Pabērza, un tajā aktīvi  līdz 12.martam piedalījās divpadsmit 1.-5 .klases skolēni. Nodarbību galvenā tēma šogad ir dažādu pankūku cepšana un degustēšana. Skolēniem ļoti patīk šī nodarbība -viņi apgūst pankūku gatavošanas tehnoloģiju prasmes un iemaņas, gūst priekšstatu par šī ēdiena daudzveidību un uzturvērtību, darbu virtuvē,  kā arī radoši var izpausties kā jaunie kulināri, galda klājēji. Otrajā semestrī daudzi novadīja savu meistarklasi un saņēma pulciņa sertifikātu. Pateicību pelnījuši arī pulciņa dalībnieku vecāki, kuri dāsni atbalstīja vajadzīgo produkti sagādāšanu.

Diemžēl kopš 12.marta arī šī nodarbība var notikt tikai attālināti. Skolēniem  e-dienasgrāmatās tiek sūtītas dažādas ierosmes un receptes pankūku cepšanai. Tā kā darbošanās virtuvē ir saistīta ar bērna drošību un sanitāro normu ievērošanu, tad, protams, šī nodarbība var notikt tikai vecāku klātbūtnē un ar viņu atbalstu.

Īpašu atzinību gan klātienes, gan attālinātajās pankūku cepšanas nodarbībās ir pelnījis 4. klases skolēns Ralfs Renārs Pilmanis un viņa mamma Liene Kudule. Ralfs pulciņā izceļas ar ļoti labām jaunā  pavāra iemaņām, radošumu, centību un ieinteresētību. Viņš ir apmeklējis visas nodarbības (izņemot slimošanas laiku) un turpina kopā ar mammu realizēt visas  pirmdien saņemtās receptes. Gatavo ēdienu, glīti noformētu, viņš nofotografē un foto atsūta. Mamma stāsta, ka Ralfam ļoti patīk pašam darboties. Ralfs šogad pulciņā novadīja arī savu meistarklasi, gatavojot ļoti gardas  grieķu jogurta pankūkas.

Paldies Ralfam un mammai Lienei par atsaucību un veiksmīgu sadarbošanos!

Daiga Pabērza