Jēkabpils kamermūzikas dienas

Jēkabpils kamermūzikas dienas

Jau vairākus gadus rudens Jēkabpils kultūras dzīvē saistās ar kamermūzikas dienām. Tā ir skanīga nedēļas nogale, kas ienes prieku un enerģiju rudens pelēcīgumā.

Šogad aizsākās jauna tradīcija – kamermūzikas dienas atklāja jaunizveidotā Jēkabpils novada mūzikas skolu audzēkņi un pedagogi. 21. oktobra kopkoncertā satikās  A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, J. Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas, Pļaviņu mūzikas skolas un Viesītes mūzikas un mākslas skolas topošie mūziķi un viņu skolotāji.  Programmā izskanēja dažādu laikmetu komponistu mūzika solo instrumentiem, balsīm un kameransambļiem.

 No Mazzalves pamatskolas koncertā piedalījās Zane un Elīna, kuras vienlaikus mācās arī Viesītes mms klavieru nodaļā. Meitenes muzicēja klavieru duetā, atskaņojot Imanta Kalniņa dziesmas “Div’ upītes” pārlikumu klavierēm četrrocīgi. Zane uzstājās arī ar solo priekšnesumu, klausītājus iepriecinot ar Viljama Gilloka “Džeza prelūdiju”.

Katra publiska uzstāšanās ir pieredzes gūšana – ir jāspēj sakoncentrēties, pārvarēt stresu un satraukumu, kas vienmēr pārņem pirms iešanas uz skatuves. Ir jāspēj izprast un sajust klavieres, jo katrs instruments ir savādāks. Tādēļ bija prieks klausīties meiteņu pārliecinošo un atraisīto priekšnesumu.

Pēc uzstāšanās zālē klausījāmies citus koncerta dalībniekus. Priecājāmies par spilgtu saksofonu duetu, spožu trompetes spēli un vesela čellu ansambļa muzicēšanu.

Koncerts izskanējis, brīvdienu nedēļā uzkrāti jauni spēki, lai strādātu tālāk, gatavojoties mācību un Ziemassvētku koncertiem.