Kā Mazzalves pirmsskolēni satika Ziemassvētku vecīti

Kā Mazzalves pirmsskolēni satika Ziemassvētku vecīti

Mazzalves pamatskolas jaukta vecuma pirmsskolas grupiņā, kuru apmeklē bērni līdz 4 gadu vecumam, Ziemassvētku gaidīšanas laiks bija īpaši rosīgs. 1.decembrī grupā sāka darboties Rūķu pasts, kurā katru dienu labie rūķi (bērnu vecāki) pasta kastē ielika kaut ko, kas saistās ar Ziemassvētkiem. Bērni ik rītu pārbaudīja Rūķu pastu, izpētīja ielikto lietu un domāja, kāpēc rūķis ir ielicis tieši šādu sūtījumu, un tad ķērās pie darbiem, paši kļūstot par maziem, čakliem rūķīšiem: tika izrotāts rūķu atsūtītais adventes vainags, gatavoti grupu rotājumi, iepazītas Ziemassvētkiem raksturīgās smaržas un garšas, veidotas dāvaniņas ģimenei, no meža pārvesta eglīte un ceptas piparkūkas.

Un tā nemanot sagaidīta īstā svētku diena, kad, gaismiņām rotāts un mūzikai skanot, sarkans traktoriņš atveda ilgi gaidīto Ziemassvētku vecīti. Kad dzejolīši noskaitīti un saldumu pakas saņemtas, tad bērni devās iekšā ģērbties svētku drēbēs un svinēt.

Tika  izdancotas apgūtās dejas, izspēlētas rotaļas. Pēc tam cienāšanās ar gardumiem pie pašu klātā un rotātā galda.

Visi savu roku pielikuši, lai svētki izdotos, neskatoties ne uz ko. Gandarījums un prieks par paveiktajiem darbiem, par čaklajiem grupas bērniem un atsaucīgajiem vecākiem.

Baiba Dambrāne