Karjeras nedēļa Mazzalves pamatskolā

Karjeras nedēļa Mazzalves pamatskolā

16.-20.oktobrim Latvijas skolās bija Karjeras nedēļa. To organizēja arī Mazzalves pamatskolā.

Pirmdien, 16.oktobrī, vecākiem un skolotājiem bija iespēja pieslēgties tiešsaitē un noklausīties lekciju “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kurā tika runāts par to, kādas prasmes skolēnos jāizkopj veiksmīgai karjerai.

Otrdien, 17.oktobrī, skolēnu grupa, kuri tika klasēs izlozēti, devās uz kaķu patversmi Aizkraukle, tā izkopjot sevī atbildību par dzīvniekiem, par to, kas notiek apkārt, līdzjūtību. Skolēnu padome, savukārt, devās uz Koknesi, kur notika skolēnu pašpārvalžu salidojums. Mazzalvietes (skolēnu padomē izrādās, ir tikai meitenes) daudz mācījās no citu skolu pašpārvalžu labās prakses piemēriem, arī pašas prezentēja savu skolu. Bija visu skolu pašpārvalžu iepazīšanās prezentācijas, saliedēšanās pasākums – orientēšanās pa Koknesi ar uzdevumiem un aktīvas prāta vētras darba grupās gan par to, kāda varētu būt labākā skolēnu padomes struktūra, gan par to, kā piesaistīt finansējumu skolēnu organizētajiem pasākumiem, gan par to, kā rakstīt projektus, kā iesaistīt, aktivizēt iespējami vairāk skolēnu.

Trešdien, 18.oktobrī, 5.-9.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties IT eksāmenā, kas tika organizēts visām Latvijas skolām. Īpaši atbildīgi eksāmenā piedalījās 9.klases skolēni.

Piektdien, 20.oktobrī, Mazzalves pamatskolā viesojās ugunsdzēsības pārstāvis Armands Gorbačovs, lai stāstītu skolēniem par mūsu Neretas apvienībā ļoti nepieciešamo profesiju – ugunsdzēsējiem. Bērni uzzināja, kur šo profesiju var apgūt un ko ugunsdzēsības un glābšanas dienests dara. Bija iespēja arī pielaikot ugunsdzēsēja ekipējumu.