Karogotais velobrauciens un dārza svētki Latvijas otrajā dzimšanas dienā

Karogotais velobrauciens un dārza svētki Latvijas otrajā dzimšanas dienā

1990.gada 4.maija Neatkarības deklarācija pielīdzināma valsts otrajai dzimšanas dienai – neapšaubāmi tas bija nozīmīgs brīdis mūsu valsts dzīvē. Jau 32 gadus to svinam katrā pagastā, katrā mājā. Par to liecina svētku rotā sapostās pilsētas un ciemati, sarkanbaltsarkanie karogi pie ēkām.

Mazzalvieši valsts dzimšanas dienu šogad svinēja aktīvi, skanīgi un pie balti klāta galda.

Pusdienlaikā pagasta centrā pulcējās vairāki desmiti gan lielu, gan mazu riteņbraucēju ar sarkanbaltsarkanajiem karogiem pie velosipēdiem. Karogotais velobrauciens izvijās pa visu Ērberģi, zīmīgākajās vietās piestājot, izdziedot kādu dziesmu, iemūžinot braucējus fotogrāfijās.

Pēcpusdienā svētkiem ar plaukstošiem zariem rotātajā Ērberģes estrādē pulcējās lieli un mazi mazzalvieši, katrs ar kādu kārumu papildinot pie estrādes izkārtoto garo saimes galdu, lai kopā pamielotos un patērzētu, kā jau tas dzimšanas dienā pienākas.

Pievakarē estrādē izskanēja Justa Sirmā koncerts. Koncerta apmeklētājiem Justs dāvāja gan patriotiskas dziesmas, gan sirsnīgas, emocionālas noskaņu melodijas –  paša Justa autordziesmas un dziesmas no “Prāta vētras” un “Dakotas” repertuāra.

Žanna Miezīte