Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”

Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”

PII grupiņa “Rūķīši” piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” jau otro gadu. Bērni ne tikai lasīja grāmatas, bet arī cītīgi pildija uzdevumus – veidoja kaimiņu apkaimes, šķiroja atkritumus, zīmēja sapņus, burvju soliņus un tēlus vai priekšmetus, kas lido orbītā ap saulespuķi. 
26. janvārī PII grupiņa “Rūķīši” apciemoja pagasta bibliotēku, lai novērtētu bērnu žūrijas grāmatas. Bērni vērtēja grāmatas, dodot tām 1. vietu, 2. vietu un 3.vietu. Ar smaidiņiem tika atzīmētas grāmatas, kurām bērni piešķīra 1.vietu. Tā tika noteikts grupiņas vērtējums.
Rezultātā pirmajā vietā ar skaitlisku pārākumu izvirzījās Ievas Samauskas stāsts “Soliņš un Miskaste”. Otrajā vietā ierindojās katalāņu rakstnieces Rosio Boniljas stāsts par kādu apkaimi “Kaimiņi”. Un trešajā vietā poļu rakstnieces Annas Oņihimovskas asprātīgā grāmata “Klimpas kungs un burinieks”. 
Audzinātājas šo bērnu žūrijas kolekciju vērtēja kā izglītojošu, izzinošu, pamācošu un lielisku lasāmvielu pirmsskolas vecuma bērniem.