Latvijas  104. dzimšanas dienā

Latvijas 104. dzimšanas dienā

Latvijas dzimšanas diena – 18. novembris ir visas valsts nozīmīgākie svētki. Bez mūsu senčiem, viņu drosmes, asinīm un gribasspēka mums šobrīd nebūtu neatkarīga Latvija. Daudzi no viņiem krita, lai mēs dzīvotu.

Un 17. novembrī Mazzalves  pamatskolas kamīnzālē  pulcējās bērnudārza bērni, skolēni , skolotāji, tehniskie darbinieki , lai sveiktu Latviju svētkos.

Vēsturisko lappusi  skolēniem vēra Žanna Miezīte. Skolēni klausījās par tiem notikumiem, kuri bijuši pirms 104 gadiem. Laiku, kad veidojās Latvijas valsts.  Stāstītāja uzsvēra, ka mums jābūt lepniem par zemi, kurā dzīvojam. Par valodu, kurā runājam. Tika dziedāta Latvijas valsts himna.

Sākās koncerts, kuru atbildīgi veidojuši daudzu klašu skolēni.  Īpaši gatavojušies 3. klases skolēni, kuru priekšnesumā jūtama atbildība un satraukums. Dzejas rindas, ko skaitīja 7. 8., 9. klases skolēni, bija emocionāli saviļņojošas, jo tika skaitītas ar izpratni un patiesām emocijām. Skanēja muzikālais pavadījums, ko sagatavojušas Elīna Koklevska un Zane Dubinska kopā ar skolotāju Mariku Cielavu. Izskanēja dziesma par Latvijas skaistumu ansambļa izpildījumā.  Visu  koncertu savija Amandas Lokesas stāstījums par Latvijas skaistajām krāsām.

Tad viss lielais Mazzalves pamatskolas   kolektīvs devās pagalmā , lai iedegtu  svecītes  skolotājas  Vitas Zeltiņas zīmētajā Auseklītī ( rītausmas zvaigzne).  5. klases skolēni runāja dzeju.

 Ko  mēs visvairāk izjūtām Latvijas valsts dzimšanas dienā? Varbūt  – prieku, pateicību, cerību.  Par 18. novembri Vilis Plūdons izsaka vārdos: „Tev mūžam dzīvot, Latvija!“ Mazzalves pamatskolas lielais kolektīvs sveica Latvijas Republiku proklamēšanas 104. gadadienā.

 

 Silvija Lisovska.