Līgas Jukšas gleznu izstādes atklāšana Ērberģē

Līgas Jukšas gleznu izstādes atklāšana Ērberģē

18.martā Mazzalves izstāžu zālē tika atklāta ērberģietes Līgas Jukšas personālizstāde “Cauri gadiem”. Atklāšanā Līga kuplajam apmeklētāju pulkam atklājasavu skatījumu, savu katras gleznas interprtāciju. Izstādi kuplināja lieliskais ģitāru duets no Neretas Klāvs un Zigurds Kalnāres.

Līga Jukša dzimusi 1975. gadā Aizkraukles rajonā, Ērberģē. Beigusi Mazzalves pamatskolu. Mācījusies Rēzeknes mākslas koledžā, kur 1994. gadā beigusi dizaina nodaļu.
No 1994. gada līdz 2000. gadam mācās Latvijas mākslas akadēmijā.
Viņas skolotāji ir bijuši Prof. Aleksejs Naumovs, prof. Kaspars Zariņš un profesors Osvalds Zvejsalnieks. 2000. gadā arī ieguvusi mākslas maģistra grādu pie profesora Eduarda Kļaviņa. Maģistra grāds iegūts par tēmu „Figurālās kompozīcijas kubismā”.
Šajā gadā arī iestājusies Latvijas mākslinieku savienībā. 2000. gadā ieguvusi Induļa Zariņa prēmiju glezniecībā.
Līga Jukša piedalās izstādēs kopš 1996. gada. Viņai ir bijušas 15 personālizstādes.
Piedalījusies dažādās grupu izstādēs un radošos projektos Latvijā un ārpus tās. Līgas Jukšas darbi atrodas privātīpašumos Latvijā, Anglijā, Krievijā, Vācijā, Baltkrievijā, Zviedrijā.
Līgas Jukšas gleznojumi un zīmējumi vienmēr ir saistīti ar cilvēka atainojumu. Darbos ir sasniegta noteikta stilizācijas pakāpe cilvēku figūru atainojumā.
Dažādi simboli gan formās, gan krāsās, ir vienmēr klātesoši mākslinieces darbos.
“Savos darbos atainoju cilvēku domu, emociju un pārdzīvojumu gammu, kura atklājas laika ritējumā kā indivīda dvēseles garīgās izaugsmes ceļš. Skaists vai neglīts mirklis, kuram ir nozīme kāda cilvēka dzīvē, ir manu gleznu iedvesmotājs”, saka Līga.

Gleznu izstāde būs apskatāma līdz marta beigām. Mazzalves pamatskolas skolēni vizuālās mākslas stundās  kopā ar vizuālās mākslas skolotāju apmeklēs izstādi, lai gūtu priekšstatu par dažādiem glezniecības veidiem un tuvāk iepazītu novadnieces daiļradi.