Mācībizrāde ,, Kā top izrāde?’’

Mācībizrāde ,, Kā top izrāde?’’

5.martā Mazzalves pamatskolas skolēni programmas ,, Latvijas skolas soma’’ ietvaros tiešsaistē ZOOMā skatījās mācībizrādi ,, Kā top izrāde?’’ Liepājas teātra aktieri Pēteris Lapiņš un Armands Kaušelis  atraktīvā veidā skolēniem pastāstīja, kādu profesiju cilvēki strādā teātrī un to, ka teātris ir kā vienots veselums, kurš nevarētu iztikt bez tehniskajiem darbiniekiem, grāmatvežiem, butaforiem, skaņu un gaismu operatoriem, šuvējiem, direktora un vēl citiem profesiju pārstāvjiem, kuri palīdz tapt izrādei.

Ar humoru tika izspēlēts aktiera aizraujošais ceļš līdz profesijas iegūšanai.  Aktieri demonstrēja ne tikai savu pieredzi, kā kļuvuši par aktieriem, bet arī aicināja jauniešus aizdomāties par to, ka teātris mūs izaicina fantazēt, rosina iztēli, liek būt emocionāliem un radīt sevī  pārdzīvojumu, vērojot darbību uz skatuves un paralēli analizējot savu personisko dzīvi.

Vadītāji izmantoja rekvizītus, lai skolēniem būtu priekšstats par skatuvi, zāli, aizkulisēm. Mācībstundas laikā skolēni ne tikai   klausījās, vēroja, bet arī iesaistījās notiekošajā. ZOOMā bija  pieslēgušies 38 skolēni. Viņiem likās savādi, ka jaunajiem aktieriem ne tikai jāizspēlē etīdes, bet jādejo balets un  jādzied. Bija jaunums arī tas, ka  vispirms aktieriem jāmācās attēlot dzīvniekus, tikai tad cilvēkus. Kāpēc tā?

Bija plaša informācija  arī par  profesijām: režisors, scenogrāfs, skatuves dekorators, horeogrāfs. Stunda bija informatīvi bagāta un atraktīva. Skolēni saprata, kā no idejas kļūt par aktieri var nonākt līdz teātra izrādei.

Tikai nedaudz pietrūka tās skaistās izrādes sākuma, kad ir skatuve, dekorācijas, rekvizīti, skaņas, aktieri un tērpi. Un sākas izrāde…

Teātra mākslas skolotāja Silvija Lisovska