Mācību brauciens ģeogrāfiem uz Ventspili

Mācību brauciens ģeogrāfiem uz Ventspili

Mācību gada izskaņā Mazzalves pamatskolas audzēkņi ar skolotāju S. Lozinu devās mācību ekskursijā uz Ventspili. 18. maija rīts solīja jauku un saulainu dienu, kas bija patīkams iesākums tālajam ceļam uz Kurzemes ziemeļiem, lai iepazītos ar Ventspils novada kultūrvēsturiskajiem objektiem, aplūkotu Ventspils pilsētu un atklātu Baltijas jūras abrāzijas procesu norisi.

Pēc vairāk kā 3 stundu ceļa pirmā pietura bija joprojām darbojošās Užavas bāka. Tā ir gleznaina vieta jūras krastā, pati bāka celta uz trim augstām kāpām 19.gadsimta sākumā. Bākas apskates gide mūs šeit iepazīstināja ar tās vēsturi un nozīmi. Bijām neviltotā sajūsmā par neatkārtojamo skatu uz jūru , kas pavērās no kopumā 63m augsta skatu punkta ( 44m – kāpa, 19m – bāka).

Tad mūs ceļš veda uz Ventspils pilsētu, kur iepazināmies ar pilsētas centru, skaisti veidotajiem apstādījumiem, senajām ēkām, govju skulptūrām u.c.

Sekoja izbrauciens ar kuģīti, kas stiprā vēja dēļ bija pārdzīvojumiem bagāts, jo šūpoja pamatīgi.

Pēc tam veicām pastaigu pa Ventspils promenādi un Dienvidu molu, kur stiprā vēja dēļ izbaudījām īstu “smilšu dušu “.

Ekskursijas noslēgumā mūs ceļš veda uz gleznaino Staldzenes stāvkrastu, kas ir  ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis. Tas ir līdz 8m augsts Baltijas jūras krasts, kur var uzskatāmi redzēt viļņu ārdošo darbību – abrāziju. Jūra šeit “atkaro “sauszemi (aptuveni 1m katru gadu ).Šeit var redzēt arī Baltijas jūras attīstības stadijas.

Pēc iespaidiem bagātās dienas devāmies mājup – jaunu iespaidu pārpilni un ar domām par gaidāmo vasaru, kas daudziem  būs arī ceļojumiem bagāta.