Mācību ekskursija – balva par aktīvu izlietoto bateriju vākšanu

Mācību ekskursija – balva par aktīvu izlietoto bateriju vākšanu

Mazzalves pamatskolas skolēni jau vairākus gadus aktīvi piedalās izlietoto bateriju vākšanā, tā cenšoties dot savu ieguldījumu vides aizsardzībā. Arī šogad tika savākti gandrīz 150 kg izlietoto bateriju. Visaktīvāk akcijā iesaistījās 2.klase – katrs skolēns atnesa kaut nepilnu kilogramu bateriju., Dominiks un Alekss savāca pat vairāk kā 20 kg katrs. Markuss un Dominiks Puriņi kopā savāca 50 kg izlietoto bateriju. Sabīne Drevinska atnesa 10,6 kg izlietoto bateriju, Patriks un Sāra Milaičikovi akcijā nodeva 10,8 kg izlietoto bateriju. Daudz – 9,4 kg – bateriju nodeva Ralfs un Evelīna Pilmaņi, 8,6 kg – Agnija Misūne un Annika Eļļuka, 7,2 kg – Amanda un Marks Lokesi, 5,2 kg – Patrīcija un Patriks Lisovski. Aktīvi izlietotās baterijas vāca arī Dagnija un Armands Dunski, Gatis Rusiņš, Vanesa Bidzāne, Esmeralda Radionova, Mārtiņš Brālītis, Kristena Kučinska, Rebeka Salaka, Zane un Artis Dubinski, Dārta un Odrija Laumanes, Agnese Brokāne un daudzi citi bērni. Aktīvākie izlietoto bateriju vācēji saņēma balvu – bezmaksas mācību ekskursiju uz Jūrmalu un Ķemeru Nacionālo parku.

Diena, ko skolēni pavadīja aktīvās pastaigās pa dabas takām, apskatot Ragakāpas dabas parku, Jūrmalas brīvdabas muzeju, kas atrodas priežu silā, pie Lielupes ietekas jūrā. (Muzejā izveidota zvejnieka sēta un tās gandrīz 2000 eksponāti vēsta par zvejnieku amatu un dzīvi Jūrmalā 19. un 20. gadsimtā.) Skolēni izstaigāja arī Jūrmalu, redzēja 22 tonnas smago dzintaru un dažādas interesantas celtnes šai pilsētā. Mācību ekskursija noslēdzās Ķemeru Nacionālajā parkā, apskatot bijušo Ķemeru kūrortu, izejot caur izveidoto dārzu, jūsmojot par gigantisko riekstkoku un uzkāpjot 42 m augstajā skatu tornī.

Kopā nostaigāti ap 20 km. Labs rādītājs! Bagāta, interesanta un saliedējoša mācību ekskursija. Paldies šīs akcijas kuratorei skolotājai Andai Freimanei!