Mācību ekskursija uz Kalsnavu

Mācību ekskursija uz Kalsnavu

10.septembrī visi 1. līdz 3. klases skolnieki devās ekskursijā uz Madonas pusi. Vidzemes augstiene, pauguri, dažādā un neparastā augu valsts Kalsnavas arborētumā, kazu ferma – tādi bija mūsu ceļojuma pieturas punkti.

Sākumā apmeklējām mācību stundu Zaļā pagalma skolā. Arborētuma skolotāja saistošā veidā iepazīstināja ar dažādiem augiem, aicinaja ieraudzīt un saskatīt to formas, saklausīt un pamanīt tajos dzīvojošos dzīvniekus. Tad sekoja lapu meklēšana, nospiedumu veidošana. Kāds mēģināja skaitīt gadu apļus iedotajām koka ripām, bet uzdevums izrādījās grūtāks kā sākumā šķita. Bērniem bija iespēja savu attapību pārbaudīt meklējot izeju no skuju koku  labirinta. Jautri! Bet drosmi varēja pārbaudīt kāpjot 25 metrus augstajā skatu tornī. Biedējoši, bet interesanti un skaisti!

Tālāk mūsu ceļš pa gleznainajiem pakalniem vijās uz zemnieku saimniecību „Līvi”, kura piedāvā kazu fermas apskati, kazu vērošanu, siera un saldējuma degustāciju un iegādi. Izmantojām pilnībā visu piedāvājumu: gan priecājāmies par mazajiem kazlēniem, gan glaudījām lielās kazas, gan baudījām dažādās siera bumbiņas, gan kazas piena saldējumu, gan iegādājāmies gardumus mājiniekiem. Prieks bija gan acīm, gan vēderam!

Atvasaras siltā saule mūs lutināja visu dienu. Daudz redzējām, ieguvām jaunu informāciju un priecīgā noskaņojumā devāmies mājupceļā.

Agita Sirsniņa