Mazzalvē Tēvu dienu pavada aktīvi

Mazzalvē Tēvu dienu pavada aktīvi

11.septembrī tiek svinēta Tēvu diena. Mazzalvē šai dienā pie Ērberģes muižas pulcējās bērni ar saviem tētiem, lai aktīvi kopā pavadītu laiku.

Diena sākās ar tēvu vaļasprieku izstādes apmeklējumu Ērberģes muižas kamīnzālē. Kā liecina izstādes eksponāti, Mazzalvē tēti pārsvarā ir mednieki, izstādes apmeklētāji apbrīnoja Jāņa Baltača kokgriezumus un Gvido Drevinska metālkalumu, ar interesi skatījās arī Jāņa Lisovska dažādās valstīs iegādāto interesanto alus krūžu kolekciju.

Katra ģimenes komanda saņēma uzdevumus, kas bija jāveic tūrisma trasītē – jāpārvar šķēršļu josla, jāiziet labirints, jāuzceļ telts, ar pašu parkā sameklētu iekuru jāiekurina ugunskurs, pa ciņiem “jāpārvar purvs” un jāpierāda sevi virvju šķēršļu joslā. ‘Tētu komandas kopā lieliski un ar prieku tika galā ar visiem uzdevumiem, krājot par katru veikto darbu žetonus-konfektes.

Tēvu dienas dalībnieki piedalījās arī Glika ozola stādīšanas pasākumā, katrs pieliekot roku. Nu Ērberģē pie Marijas tilta zaļos īpašais Glika ozols.

Pasākums noslēdzās ar komandu kapteiņu – tētu apbalvošanu. Katras komandas kapteinim Tēvu dienā SIA “Impro ceļojumi”, ko vada novadnieks Vilnis Klinovičs, dāvāja krekliņu un cepurīti ar “Impro” logo. Tad vēl kopīga desiņu cepšana ugunskurā un neliela cienāšanās.

Tēvu diena Mazzalvē pavadīta aktīvi visai ģimenei kopā. Par spīti ne visai saulainajam laikam pasākuma dalībniekos bija gandarījums un svētku sajūta.

Žanna Miezīte