Mazzalvē viesojas “Māksla uz riteņiem”

Mazzalvē viesojas “Māksla uz riteņiem”

17.maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalves pamatskolā viesojās “Māksla uz riteņiem”– interaktīva, ceļojoša laikmetīgās mākslas izstāde, kas aicina skolēnus būt zinātkāriem, radošiem un domāt kritiski.

Jau no rīta līdz vēlai pēcpusdienai zem Ērberģes kuplā ozola bērni apmeklēja Mākslas centra “NOASS” un norvēģu studijas “Fargefabrikken” radītos mākslas busiņus. Pēc neilga ievada izstādes mediatore bērnus aicina vienā no busiņiem. Tur jauniešus gaida dažādas mīklas melna telefona un projekciju veidā. Skolēniem redzētajam ir jāizdomā nosaukums. “Mēs nolēmām, ka tas varētu būt citplanētietis. Redzējām viņa kaklu, kas bija zaļš, un galvu,” saka Gatis. Otrā busiņā skolēni ļaujas laikmetīgajai mākslai virtuālajā realitātē. Brilles ir vienas, tāpēc veidojas neliela rinda. Gaidītāji notiekošajam var sekot, skatoties lielā ekrānā. Interaktīvās, ceļojošās izstādes laikā skolēni iejūtas mākslas autora tēlā. Sadaļā ar nosaukumu “Mainīgā visuma arhitekts” skolēni veido savus mākslas darbus.” Man patika taisīt mājas, ļoti patika. Mēs taisījām mājas draugiem, no tādiem maziem cilvēciņiem,” stāsta Patriks. “Man patika taisīt, jo tie kubiciņi izskatās pēc 3D, mums matemātikā mācīja par kubu, taisnstūri un paralēlskaldni,” saka Aleksis.

“Mākslu uz riteņiem” baudīja gan skolēni, gan pirmsskolas bērni. Un visiem bija interesanti – jauna pieredze, jauns skatījums uz laikmetīgo mākslu, iespēja pašiem radīt, vērtēt.