Mazzalves pamatskolas skolēni tiekas ar Mārtiņu Pļaviņu

Mazzalves pamatskolas skolēni tiekas ar Mārtiņu Pļaviņu

23.septembris – Eiropas sporta nedēļas atklāšana Mazzalves pamatskolā. Šī bija īpaša diena, kurā skolā viesojās ļoti īpašs viesis – viens no vislabākajiem pasaules pludmales volejbola spēlētājiem, kurš 2012. gadā tika atzīts par sezonas pasaules labāko pludmales volejbola spēlētāju aizsardzībā, triju olimpisko spēļu dalībnieks, 2012. gada vasaras olimpisko spēļu Londonā bronzas medaļas laureāts, 2021. gada vasaras olimpisko spēļu Tokijā augstās 4.vietas ieguvējs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un daudzu titulu ieguvējs Mārtiņš Pļaviņš.

Mārtiņu Pļaviņu mazzalvieši uzskata par savējo, jo, lai arī Mārtiņš dzimis un savu karjeru veidojis, dzīvojot Rīgā, bet bērnībā viņš vasaras pavadījis Mazzalves pagastā savas ģimenes vasaras mājā – Vecmēmeles muižā, draudzējies ar Mazzalvē dzīvojošajiem Rēdlihu puišiem, lai gan tie bijuši kādus gadus vecāki.

Mārtiņa ceļš uz sporta virsotnēm gājis, pateicoties paša izteiktam gribasspēkam, mērķtiecībai, uzcītībai. Vecāki nepiekrituši mācībām Murjāņu sporta skolā, jo uzskatījuši, ka svarīgākais bērnībā un jaunībā ir labas sekmes mācībā, tikai tad sports. Mārtiņš mācījies Rīgas 1.valsts ģimnāzijā. Vecāku noteikums – vispirms labas sekmes, izpildīti mājas darbi, tad treniņi, tāpēc Mārtiņš cītīgi pēc skolas izdarījis visu skolā uzdoto, lai varētu apmeklēt treniņus. Un tas viņam izdevies – apvienot labus rezultātus mācībās un sekmīgus treniņus. Sākumā viņu ievērojis volejbola treneris Andris Leitis, kurš, strādājot ar Mārtiņu vasaras sporta nometnēs, veicinājis ne tikai tradicionālā volejbola prasmju attīstīšanu, bet ievadījis arī pludmales volejbola pasaulē. Mārtiņam paticis tas, ka, pludmales volejbolu spēlējot, nav ne mirkli iespējas būt malā, visu laiku esi spēlē, visu laiku esi vienīgais un galvenais.

Tiekoties ar mazzalviešiem, Mārtiņš Pļaviņš atcerējās savu ceļu uz sportu, demonstrēja videosižetus ar būtiskākajām spēlēm viņa sportista karjerā, parādīja izcīnītās medaļas un apliecināja, ka visa pamatā ir liela griba, mērķtiecība un pamatīgs darbs treniņos pat 3 reizes dienā, pirms sacensībām pat 7 stundas dienā.

Skolēniem bija iespēja rasta atbildes uz viņus interesējošiem jautājumiem un arī saņemt autogrāfus uz īpaši šim pasākumam sporta skolotājas Diānas sagatavotajās pasākuma darba lapās. Atmiņai par tikšanos noslēgumā, protams, arī fotografēšanās ar slaveno sportistu.

Mārtiņš Pļaviņš ierakstīja laba vēlējumus viesu grāmatā. Mazzalvieši Mārtiņam Pļaviņam ar kundzi izrādīja savu skolu un uzaicināja noteikti izbaudīt Leģendu takas Ērberģes muižā

Tikšanās ar slaveno sportistu Mārtiņu Pļaviņu bija sirsnīga, rosinoša un iedvesmojoša.