Mazzalvieši ciemojas eksotisko dzīvnieku saimniecībā ,,Rakši”

Mazzalvieši ciemojas eksotisko dzīvnieku saimniecībā ,,Rakši”

24.oktobrī jauniešu iniciatīvu projekta  ,,Neretas  novads-mūsu mājas”  ietvaros  Mazzalves pamatskolas  skolēniem  bija iespēja  doties  interesantā ekskursijā  uz atpūtas kompleksu ,, Rakši”,  kas atrodas netālu no Cēsīm.   Šo projektu īstenoja biedrība ,,Upmales mantinieki”, kura uzvarēja novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā, kas tika organizēts ar ESF projekta “PuMPuRS” finansējumu.

Nelielais zoodārzs ietilpst “Rakšu” atpūtas kompleksā. Šeit dzīvo vairāki nekā 100 dažādi lielāki un mazāki pazīstamāki un mazāk pazīstami dzīvnieki. Mums patika visi, bet īpaši uzmanību piesaistīja  kamieļveidīgie pārnadži – alpakas, lamas un to savvaļas radinieki gvanako, kā arī divkupru kamieļi, melnkakla kazas, Valē, melndeguna aitas u.c.. Tā bija tiešām eksotiska tikšanās ar šiem dzīvniekiem! Dzīvnieciņus ne tikai varēja apskatīt, bet ar tiem varēja doties īsākos vai garākos pārgājienos. Šādas pastaigas tur sauc par ,,Lamu trekingu”, un  tās var ilgt no 15 minūtēm līdz 3 stundām. Mēs varējām sēsties mugurā kamielim un izbaudīt viņa platās muguras ,,viesmīlību”, varējām pastaigāties ar lamām un braukt ēzelīša pajūgā. Tas bija ļoti aizraujoši! Vieta, kur atrodas atpūtas centrs, ir ļoti sakārtota un piesaistoša. Visiem skolēniem ļoti patika šajā zoodārzā!

Pa ceļam apskatījām Cēsis.  Mūsu apskates objekts bija Vidzemes koncertzāle, kur mums gide sniedza jauku ekskursiju pa visu koncertzāli. Mums bija iespēja gan uzkāpt uz lielās skatuves, kur  varējām padziedāt, gan apskatīt visu lielo skatuvi no augšējā balkona. Gide mums bija sagatavojusi pārsteigumu – mums bija iespēja  pavērot, kā nodarbībā mūzikas skolas skolēni spēlē skaņdarbus uz ērģelēm un klavierēm.  Tā bija laba ,izzinoša  ekskursija pa jauno koncertzāli.

Atceļā izstaigājāmies un izvēdinājām  galvu, baudot  Gaujas skatus pie Ērgļu klintīm.

Vēlamies teikt paldies biedrībai ‘’Upmales mantinieki’’ par šo iespaidiem bagāto  un izglītojošo ekskursiju!

7.klases skolniece Amanda Osipova