Mazzalvieši dodas uz Dailes teātri

Mazzalvieši dodas uz Dailes teātri

22.novembrī skolēnu grupa kopā ar skolotāju Daigu Pabērzu devās uz  Dailes teātra izrādi “Planēta nr 85’’. Šo projektu īstenojām ar biedrības ,,Upmales mantinieki”, kura uzvarēja novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā, kas tika organizēts ESF projektā “PuMPuRS”,  finansējumu.

Izrāde bija par divpadsmitgadīgu zēnu vārdā Krišjānis, kurš pēc strīda ar savu tēvu pašam par pārsteigumu teleportējās  1985.gadā bijušajā Padomju Savienībā. Šajā netālajā pagātnē viņš satiek PSKP bijušo ģenerālsekretāru Leonīdu Brežņevu un tā laika ,,slavenos” ceļojuma biedrus – Pekausi, Kosmosa Peli un Pionieri. Nonākot pagātnē, zēns satiek savus vecākus Andri un Daci vēl kā jauniešus. Viņš izbauda visus tā laika likumus un aizliegumus, un tas ir ļoti nepatīkami, salīdzinot ar mūsdienām. Pagātnes izbaudīšanas laikā zēns atrod  ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības un saprot, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņa dzīve un vecāki.

 Mums interesanti likās tas, ka izrādē tika izmantoti jautri sarunvalodas vārdi un akustisko instrumentu pavadībā dziedāja un izdejoja 80.gadu populāras roka dziesmas. Izrādi bagātināja  krāšņas  un lielas dekorācijas.

Izrāde mums ļoti patika. Manuprāt, tādiem jauniešiem kā mums 80.gadi liekas kā tāla, tāla pagātne, bet šis iestudējums mums parādīja to laiku, ko izdzīvoja mūsu vecāki un vecvecāki.  

7.klases skolniece Amanda Osipova