Mazzalvieši dodas uz Lielvārdi

Mazzalvieši dodas uz Lielvārdi

Ceturtdien, 24.septembrī, Mazzalves pamatskolas 4., 8. un 9.klases skolēni  skolotājas Daigas Pabērzas pavadībā devās mācību ekskursijā uz A.Pumpura muzeju Lielvārdē, atceroties eposu ”Lāčplēsis”,  un apskatīja Agra Liepiņa celto Uldevena koka pili. Siltā atvasaras  diena mūs ļoti lutināja.

Ekskursiju finansēja no programmas ,,Latvijas skolas soma”.

Ierodoties muzejā, mūs laipni uzņēma brīnišķīga muzeja darbiniece, kura nodarbību novadīja ar humoru un atraktīvām lomu spēlēm. Guvām iespēju iepazīt eposa varoņus un notikumus no pavisam cita skata punkta, jo mūsu pašu skolēni, gides uzmundrināti un atbalsīti,  iejutās gan eposa galveno varoņu lomās, gan paša rakstnieka  Andreja tēlā. Galvenie varoņi tika ietērpti īpašos tērpos. Uzzinājām daudz jaunu un interesantu faktu par A.Pumpura personīgo dzīvi  un viņa darbu. Izstaigājām muzeja parku, apskatījām Lāčplēša ,,akmens gultu”, Spīdalas bluķi, pilsdrupas un koka skulptūras.

Arī Uldevena senlatviešu koka pils tematiski sasaucās ar A.Pumpura eposa laikiem. Uldevena koka pilī mūs uzņēma pats pils veidotājs Agris Liepiņš. Viņš interesanti un aizraujoši stāstīja par 12.-13. gadsimta laikiem. Uzzinājām daudz ko jaunu par Latvijas vēsturi- gan  kā tajos laikos dzīvoja, kādi izskatījās un kā ģērbās to laiku cilvēki, kā viņi aizsargājās pret iebrucējiem, kādus veidus izmantoja, lai atvairītu tos. Guvām iespēju izstaigāt šo lielo senlaiku pils ideālkopiju no iekšienes. Iztestējām savas zināšanas, kā arī papildinājām tās.

Manuprāt, ekskursija bija tik  ļoti interesanta un jautra, ka pat ienteresēti tika 4. klases skolēni. Šī mācību ekskursija bija ļoti pamācoša, un šīs zināšanas skolēniem noderēs gan vēstures, gan literatūras mācību stundās.  Bija ļoti interesanti uzzināt, kāda dzīve bija senlaikos, tā nudien nebija viegla! Mājās devāmies ļoti labā noskaņā.

Amanda Osipova, 8.klases skolniece