Mazzalvieši Erasmus+ jauniešu nometnē Polijā

Mazzalvieši Erasmus+ jauniešu nometnē Polijā

Vairākus gadus Mazzalves pamatskolas skolēniem ir iespēja piedalīties ERASMUS + projektos. Šogad 17. – 24. novembrim 8. klases skolnieces  Agnija Misūne, Paula Bubina  un Patrīcija Lisovska projekta ietvaros devās uz Poliju. Brauciens ilga apmēram 18 stundas. Kopā braucienā devāmies 11 skolēni no Latvijas ar skolotājiem  Antru, Inesi un Dāvi.  Lietuvā mūsu autobusā arī iekāpa 12  skolēni un 2 skolotāji. Ceļā vērojām brīnišķīgus dabas skatus. Vērojām uzrakstus, kurus nepratām izlasīt, tāpēc bija daudz smieklu, jo nosaukumi likās savādi.

17.novembra vakarā iekārtojāmies viesnīcā. Apkārt skats bija pasakains. Bijām pilsētā Poronin. Visas trīs dzīvojām vienā istabiņā.

Nākamajā dienā guvām informāciju, ko mēs šeit uzzināsim, par projekta norisi šajās dienās, arī iepazināmies viens ar otru. Katrai dienai bija savs temats. Bija Latvijas, Lietuvas un Polijas dienas. Mēs stāstījām par savu zemi, par Mazzalves pamatskolu. Viena diena mums pagāja jaukā pastaigā pa pilsētu. Mums vajadzēja nofotografēties pie  Zakopanes kultūras elementiem. Tas bija interesanti.

Ko tikai mēs  šajās   6 dienās   nedarījām? Klausījāmies informāciju, kā dzīvot blakus vājredzīgiem cilvēkiem. Gatavojām smaržas, lējām sveces, piedalījāmies modes skatē,  gatavojām ēdienus, gājām  pārgājienos, gājām uz skolu, kurā mācās vājredzīgi bērni. Kādas gleznas viņi glezno!

Kopumā pa šīm 6 dienām bija tika daudz darbnīcu, un prieks bija par katru. Šis projekts mums iemācīja izprast un cienīt vājredzīgos cilvēkus. Brauciens bija lieliska iespēja redzēt citu valsti, izzināt tradīcijas, izbaudīt lieliskus dabas skatus, iegūt jaunus draugus. Visas dienas mūsu saziņas valoda  bija angļu valoda. Paldies  skolotājai Sandrai Lozinai par prasmi dot labas zināšanas angļu valodā! Tagad saprotam, ka bijām nedaudz kautrīgas. Tā bija pirmā reize, kad bijām no mājām prom uz tik ilgu laiku citā valstī.

Paldies skolotājai Agitai Sirsniņai, kura rosina mūsu skolas skolēnus piedalīties lieliskos Erasmus+ projektos!

 Agnija Misūne, Paula Bubina un Patrīcija Lisovska.