Mazzalvieši Erasmus+ projektā starptautiskā nometnē Polijā

Mazzalvieši Erasmus+ projektā starptautiskā nometnē Polijā

9.-16.maijam 10 Mazzalves pamatskolas skolēni piedalījās starptautiskā jauniešu nometnē Polijā tūristu iecienītajā pilsētiņā Zakopanē Erasmus+ projekta ietvaros. Šai nometnē Tatru kalnu ielokā kopā darbojās jaunieši no Latvijas (mazzalvieši), no Turcijas (no Antaljas apkārtnes)  un no Polijas (no Katovices reģiona).Nometnes laikā jaunieši iepazinās, piedaloties dažādās aktivitātēs, izzināja dalībvalstu tradīcijas un virtuvi valstu prezentāciju vakaros Mūsējie iepazīstināja ar Latviju, demonstrējot pašizveidotu prezentāciju (viesus īpaši aizkustināja Dziesmu un deju svētku skati un dziesma “Saule, Pērkons, Daugava”, kas skanēja prezentācijā kopkoru izpildījumā), mācot jauniešiem no Polijas un Turcijas latviešu rotaļdeju “Tūdaliņ-tagadiņ”, cienājot ar pelēkajiem zirņiem, šprotēm un latviešu saldumiem.

Saliedējoša aktivitāte bija arī jauktās komandās Zakopanē intervēt cilvēkus angļu valodā, atrast dažādus objektus pēc dotajām pazīmēm un tos nofilmēt. Vēlāk visu komandu kopdarbi tika demonstrēti.

Jauniešiem bija iespēja arī vienu dienu pavadīt kalnos. Uzkāpšana pa akmeņainajiem kalnu līkločiem bija gana grūta, bet to vērta – nokļuvām līdz ūdenskritumam kalnos. Interesanti bija arī iepazīt Zakopanes apkārtnes dabu un tradīcijas Dabas un vēstures muzejā. Vairums mūsu nebija peldējušies termālajos baseinos – ārā tikai 4 grādi, bet ūdens temperatūra 37 grādi. Peldies zem skaidras debess un gandrīz neredzi cilvēkus sev apkārt, jo garaiņi aizpilda gaisu.

Bet galvenā nometnes tēma bija “Grāmatas”. Jaunieši prezentēja 1savas valsts slavenāko grāmatu, 1 – mīļāko grāmatu un 1 sava reģiona rakstnieka grāmatu. Tad vajadzēja atbilstoši izvēlei inscenēt fragmentu no kādas no prezentētajām grāmatām. Mazzalvieši rādīja fragmentu no Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” par mazā Janča piedzīvojumiem tēlojumos “Siļķes” un “Čigāni”. Jaunieši ar interesi noskatījās arī turku un poļu rādītos inscenējumus. Interesants uzdevums bija arī jauktās komandās izveidot galda spēli ar grāmatu varoņu izmantošanu, pēc tam izspēlēt citas komandas piedāvāto spēli. Noslēdzošais darbs šai nometnē bija jauktās komandās uzņemt 5 minūšu filmas ar kādas pasaulē pazīstamas grāmatas fragmenta sižetu. Grāmatas izvēle, sižeta veidošana., ģērbšanās atbilstoši varoņu izskatam, grimēšanās… Iznākums bija interesants, un filmiņu prezentēšanas laikā skanēja jautras atsauksmes un smiekli.

Nometnes noslēgumā visi jaunieši saņēma jauniešu eiropasi par dalību starptautiskā nometnē. Iznākums – jauni draugi, jauna pieredze, aktivizēta angļu valodas apguve (kā gan citādi lai sazinās?)