Mazzalvieši  iepazīst radošās profesijas Latvijas  Nacionālajā operas un baleta teātrī

Mazzalvieši iepazīst radošās profesijas Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī

26.februārī Mazzalves pamatskolas skolēni, interesentu grupa, projekta “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros devās ekskursijā uz Latvijas  Nacionālo operas un baleta ēku, realizējot karjeras attīstības atbalsts pasākumu “Radošo profesiju meklējumos”,  un Lido slidotavu.

10:30 gida pavadībā sākās mūsu ekskursija pa teātra ēku. Ekskursijas sākumā gids aicināja uzvilkt bahilas, lai  nebūtu netīras telpas. Gida stāstījums bija zināšanām bagāts un interesants. Mēs iepazinām radošās un tehniskās profesijas teātrī,  iepazinām dažādu teātrī strādājošo profesiju darba vidi, aprīkojumu un darba specifiku, guvām priekšstatu par teātri un par radošas personības karjeras iespējām tajā.

.Ēkas  priekštelpa  ir tumša, lai izceltu zāles skaistumu. Trepju  sadalījums  senos laikos bija nabagajiem  un bagātajiem. Gids lepojās, ka šāda ēka ir vienīgā Latvijā. Mums  patika būt uz skatuves, noliktavās, uz balkona.  Uz skatuves bija saliktas dekorācijas vakara izrādei, pēc 15 minūtēm sākās mēģinājums, mēs redzējām mēģinājuma gaitu.

Atjaunojot operas un baleta teātra zāli, tika izmantoti 4,5 kg zelta.  Lielajā zālē bija 964 sēdvietas, un mazajā zālē bija 240 sēdvietas. Uzzinājām, ka ir arī stāvvietas. Vislabāk patika lielā, greznā zāle.  Skatuves runas pulciņa dalībnieki pirmo reizi guva iespaidus par ēkas lielumu un ēkas telpām, par daudzajām dažādajām profesijām šai teātrī. 

Tad mēs braucām uz Lido, kur mēs slidojām.  Izbaudījām ziemu. Pat zilumus ieguvām. Te bija ziema un mūsu ziemas prieki.

 Patrīcija Lisovska un Ernestīne Baltace