Mazzalvieši iepazīst Ziemeļkurzemi

Mazzalvieši iepazīst Ziemeļkurzemi

4.septembrī grupa Mazzalves pamatskolas skolēnu ar skolotāju Sandru Lozinu devās ekskursijā uz Ziemeļkurzemi ar mērķi iepazīties ar šī Latvijas reģiona kultūrvēsturiskajiem un ģeoloģiskajiem objektiem programmas  “Latvijas skolas soma” ietvaros.

 Pirmā pietura bija Jaunmoku pils, kur skolēni piedalījās interaktīvā nodarbībā saistībā ar Mammasdabas projektu. Tika izmēģināts iepūst medību taurē, kas izdevās tikai vienam skolēnam – Ralfam, tika noteikti dzīvnieku kažoku fragmentu piederība , darbojoties komandās, tika iepazīts Meža muzejs ar dažādiem interesantiem uzdevumiem. Uzzinājām arī pils vēsturi. Noslēgumā apmeklējām izstādi 100 deķi Latvijas simtgadei. Ar izbrīnu secinājām, ka paklājus var aust arī no  telefonu austiņām, maizes derīguma plastmasiņām, vadiem, ārstniecības augiem utt.

Tad devāmies uz Sabili, kur vides gida pavadībā iepazināmies ar Sabiles pilsētu.

Noslēdzošā dienas daļa tika aizvadīta pie Ventas rumbas – platākā ūdenskrituma Eiropā, kā arī pastaigā pa Kuldīgas vecpilsētu.

Neiztika bez “izpriecu daļas “,  kur skolēni veica daudzus braucienus Zviedru cepurē ar rodeļiem un bagijiem.

Tā bija vēl viena jauka un izdevusies, iespaidiem bagāta diena, kas noteikti paliks ilgi atmiņā pat pēc skolas beigšanas.

Sandra Lozina