Mazzalvieši iesaistās iniciatīvā #StaroZaļi

Mazzalvieši iesaistās iniciatīvā #StaroZaļi

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku nedēļas noskaņās “Zaļā josta” sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru organizēja radošo konkursu “Staro zaļi”. Tā ietvaros saņemtas vairāk nekā 50 oriģinālas idejas, kā mājas apstākļos, izmantojot otrreizējās izejvielas un dabas materiālus, izgatavot gaismas ķermeņus gaismas ienešanai mājās un cilvēku sirdīs tumšajā gadalaikā. 

Radošais konkurss “Staro zaļi” tika rīkots ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par materiālu otrreizējās lietošanas iespējām un resursu saudzīgu patēriņu, kā arī pareizu atkritumu šķirošanu un no šķirošanā radušos otrreizējo izejmateriālu jēgpilnu izmantošanu. “Šobrīd, kad sabiedrība tiek īpaši aicināta saudzēt veselību un izvairīties no liekiem sabiedrisko vietu apmeklējumiem, dalība konkursā “Staro zaļi” uzskatāmi parāda – lai ienestu gaismu mājās un rotātu mājokli svētkiem, nav nepieciešams doties uz veikalu un pirkt jaunas lietas. Starot mājās un darināt gaismekļus no nevajadzīgām, bet vēl izmantojamām lietām, var ikviens – to pierāda daudzveidīgais iesniegto konkursa darbu ideju klāsts un dalībnieku plašā vecuma amplitūda,” stāsta projekta vadītāja, “Zaļā josta” pārstāve Aija Caune. Jaunākie konkursa dalībnieki bija vien 4 gadus veci, kas savu gaismekli darinājuši bērnudārza audzinātājas pavadībā. Turpretī vecākie konkursa dalībnieki bija sirmgalvji no veco ļaužu pansionāta, kas atzinīgi novērtēja iespēju pievienoties tumšā gadalaika izgaismošanā, ieturot droši distanci.

Konkursā “Staro zaļi” saņemtas dažādas oriģinālas idejas, kā gaismas ķermeņus gatavot, pielietojot tukšas stikla burciņas vai plastmasas pudeles, liekot lietā vienreizlietojamos galda traukus un pat tekstilatkritumus, kā arī citas sadzīvē vairs nederīgas lietas, kas ilgu laiku bijušas bez pielietojuma. Vairāki gaismekļi darināti, mākslinieciski pielietojot dabas materiālus – zariņus, kastaņus, kaltētos augus un koka mizu.

Šai konkursā savas skolotājas Aijas Dārziņas vadībā piedalījās arī Mazzalves pamatskolas piecgadīgie un sešgadīgie bērni – Gatis Rusiņš, Aija Vegnere un Patriks Lisovskis – un par saviem darbiņiem saņēma pateicības no “Zaļās jostas”. Bērni darināja sveces – gan īstas, gan stilizētas.

Žanna Miezīte