Mazzalvieši piedalās ‘’Grindeks’’ rīkotajā  erudīcijas spēlē

Mazzalvieši piedalās ‘’Grindeks’’ rīkotajā erudīcijas spēlē

Lai veicinātu pusaudžu interesi un izpratni par to, cik nozīmīga ir ķīmija un farmācija mūsdienās, jau otro gadu pēc kārtas AS “Grindeks”  aicina jauniešus iesaistīties aizraujošā erudīcijas spēlē “Grindeks Gudrinieku čempionāts”.

 Rīkotais konkurss noritēja trīs kārtās, pulcējot 56 komandas no visas Latvijas,  savukārt finālā piedalījās 20 erudītākās. Arī trīs Mazzalves pamatskolas 8.klases skolēni – Sabīne Drevinska, Ernestīne Baltace, Kristiāns Bardi – atsaucās uz aicinājumu un piedalījās spēlē.

Lai reģistrētos pasākumam, komandai vietnē TikTok bija jāizveido video, izmantojot Grindeks TikTok kontā ievietoto video Stitch.  Pirmajā kārtā (notika 31.oktobrī tiešsaistē) tika izspēlēti  50 jautājumi, ar 20 jautājumiem par tēmām – ķīmija, farmācija un medicīna. Komandām piešķīra punktus gan par pareizo atbildi, gan par atbildes iesniegšanas laiku. Diemžēl pusfinālā neesam tikuši.

Par izveidoto eksperimentu – Cukura pārogļošana – mūsu komanda saņēma  Grindeks pārsteiguma balvu- kā video ar lielāko skatījumu skaitu. Eksperimenta video noskatījās 5000 reizes.

Esam ļoti priecīgi un pateicīgi par lielisko iespēju pārbaudīt savu erudīciju daudzpusīgās tēmās un sacensties par vērtīgām balvām.

Paldies par atbalstu ķīmijas skolotājai Ludmilai Rozei!

Sabīne Drevinska, 8. klases skolniece.