Mazzalvieši projektā “Iepazīsties – politika!”

Mazzalvieši projektā “Iepazīsties – politika!”

16.septembrī Mazzalves pamatskolas 5 pārstāvji projekta “Iepazīsties – politika!” ietvaros devās uz Koknesi. Mazzalvi pārstāvēja Patrīcija Lisovska (7.kl), Agnija Misūne (7.kl), Amanda Lokesa (9.kl), Elija Gabuža (9.kl)  un skolotāja Madara Zeltiņa.

Sākumā mēs sasveicinājāmies un ieņēmām vietas. Kad visi bija jau sabraukuši (7.-12.kl skolēni un pedagogi un daži darbinieki) mums izstāstīja, ko mēs kopā visi darīsim,  paralēli mums rādīja dažus slaidus no pagājušajiem gadiem, ko Aizkrauklē dara kopā ar jauniešiem.

Vēlāk sasēdāmies aplī, tā lai mēs visi viens otru redzam. Pirmā spēle bija domāta, lai mēs visi daudzmaz uzzinām viens par otru. Noteikumi bija tādi: vadītāja sauca dažādas lietas, un ja mēs to darām vai ja mums tas pieder, mums vajadzēja piecelties kājās.

Nākamajā spēlē mums vajadzēja katram izvilkt jautājumu kartiņas. Mums bija dotas 4 minūtes laika, lai aprunātos ar 6 dažādiem cilvēkiem – 2 pedagogiem, 2 uz pasākumu uzaicinātajiem deputātiem, 1 11. vai 12. klases skolnieku un kādu, kas arī ir iesaistīts projektā. Šī spēle patika man visvairāk, jo tur bija doti daudzi interesanti jautājumi, par kuriem pašai vajadzēja apdomāties.

Nākamajā nodarbē mums vajadzēja paņemt lapas, uz kurām bija uzrakstītas dažnedažādas lietas, un vajadzēja atķeksēt,  kuras tev ir vissvarīgākās. Vēlāk no šīm visām sevis atķeksētajām lietām vajadzēja izvēlēties tikai 5 sev patiesi svarīgākās un tad visiem vajadzēja atķeksēt uz kopīgas lielās lapas, lai vēlāk saprastu, kuras tad ir cilvēkiem nozīmīgākās lietas. Mēs parunājām, kā mums šķiet, kādēļ cilvēkiem tās ir mīļas lietas.

Vēlāk mums vajadzēja paņemt 3 lapas un uz vienas uzrakstīt, kas sev ir svarīgs ikdienas dzīvē, uz otras lapas vajadzēja uzrakstīt, ko tu vēlētos ieviest vai izmainīt  Aizkraukles novadā, un uz pēdējās lapas vajadzēja uzrakstīt anonīmus jautājumus jebkuram klātesošajam. Pēc tā mums vajadzēja sadalīties komandās ar cilvēkiem, kurus tu nepazīsti, un vajadzēja būtībā apkopot visu komandas locekļu domas un uzrakstīt tās.

Sekoja kafijas pauze, kurā varēja paņemt kādu našķi un apsēsties, lai izrunātu visus anonīmos jautājumus un visas citas tēmas, par kurām mēs rakstījām uz lapām.

Katram mums uzdāvināja ceļošanai mazas krūzītes, kuras var piespraust pie savas mugursomas.

Bija jauki un interesanti, kā arī bija iespēja uzzināt ko jaunu un aprunāties ar cilvēkiem, kurus tu pats pat nepazīsti. Guvām jaunas prasmes.

                                                                                                                   Agnija Misūne (7.klase)