Mazzalvieši starptautiskā nometnē Polijā

Mazzalvieši starptautiskā nometnē Polijā

Interesanti, lieliski, jautri, ideāli, pārsteidzoši, iedvesmojoši, izcili un forši – tā teica pēc atgriešanās no jauniešu nometnes Polijā 4 Mazzalves jaunieši – Ernestīne Baltace, Zanda Zariņa, Kristers Langa un Kristiāns Bardi, kuri, pateicoties Mazzalves pamatskolas skolotājas Agitas Sirsniņas sadarbībai ar biedrību “Redzi mani!’, laikā no 11. līdz 16. jūnijam piedalījās starptautiskajā Erasmus+  projektā “Invisible exists”. Nometne notika Polijā Nowy Targ pilsētā. Nometnē sadarbojās Latvijas un Polijas jaunieši. Saziņa norisinājās angliski, tādēļ jaunieši bija spiesti likt lietā savas angļu valodas prasmes. Mazzalviešiem tas nesagādāja problēmas.

Projekta tēma – mentālā veselība. Kopā ar poļu jauniešiem tika runāts par dažādiem ar to saistītiem tematiem. Atraktīvo nometnes vadītāju vadībā notika dažādādas aktivitātes – diskusijas, spēles, video filmēšana, plakātu veidošana, improvizētas modes skates, pašizdomātu lugu un dažādu situāciju inscenēšana. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iemācīties pāris vieglas frāzes poļu zīmju valodā.

Nometnes plānā bija arī starpkultūru vakari, kuros jaunieši iepazīstināja ar savas tautas kultūru, tradīcijām, pacienāja ar savai valstij raksturīgiem ēdieniem. Jautri un izzinoši. Latvieši mācījās poļu tradicionālās dejas, nodegustēja poļu nacionālos ēdienus, izmēģināja savas prasmes poļu valodā mēles mežģos.

Mums bija iespēja arī doties pārgājienā uz tuvējo kalnu Turbacz, braucām ekskursijā uz sāls raktuvēm. Varējām izbaudīt arī termālo baseinu ūdeņus. Un vēl ūdens atrakcijas! To visu izbaudīt bija patīkami un relaksējoši!

Pastaigājām arī pa poļu kūrortpilsētas Zakopanes gājēju ielu, apskatot neskaitāmo suvenīru veikaliņus. Katrs tūrists šeit var atrast  sevi interesējošu preci vai nodarbi.

Projekta noslēgumā katrs dalībnieks saņēma sertifikātu. Kā atzina projekta dalībnieki, tad lielākais ieguvums – paplašinātas ne tikai zināšanas par tik svarīgo tēmu – par mentālo veselību, bet papildināts vārdu krājums, iegūta prasme sazināties arī ar tiem, kuriem angļu valodā nebija pietiekošas zināšanas. Un galvenais – jauni draugi!

Zanda Zariņa