Motormuzejā saistoši māca vēsturi

Motormuzejā saistoši māca vēsturi

6.novembrī mēs, Mazzalves pamatskolas 8. un 9. klases skolēni, kopā ar skolotāju Daigu Pabērzu devāmies interesantā un izsmeļošā mācību vizītē uz Rīgas Motormuzeju. Brauciens tika organizēts programmas “Latvijas skolas Soma” ietvaros.

Viesošanās Rīgas Motormuzejā bija ļoti saistīta ar ceļiem, jo mēs varējām apskatīt dažādas automašīnas, motociklus, autobusus un velosipēdus no pirmssākumiem līdz pat mūsdienām. No gida uzzinājām par automašīnu vēsturi – kā tās laika gaitā ir mainījušās, cik liela vērtība ir bijusi automašīnai, kādi svarīgi notikumi ir bijuši saistīti ar automašīnām. Apskatījām gan citu tautu automašīnu kolekcijas, gan Latvijā ražotās. Ļoti interesanti bija apskatīt ugunsdzēsēju automašīnas, ātrās palīdzības automašīnas un autobusus. Mums bija arī iespēja sēdēt padomju laiku autobusā un iejusties tā laika cilvēku lomās, skatoties video, kā autobusa šoferis pasažierus ved uz kāzām- šī bija ļoti interesanta pieredze!

Lai gan parasti domā, ka automašīnas un viss, kas saistīts ar tām, patīkot tikai puišiem, bet  meitenēm ne- pārliecinājāmies, ka tā nemaz nav.  Ekskursija patika visiem, arī meitenēm,  un bija noderīga.

9.klases skolniece Karīna Griķe