Mūsējie starptautiskā nometnē Polijā

Mūsējie starptautiskā nometnē Polijā

Interesanti, lieliski, jautri, ideāli, pārsteidzoši, iedvesmojoši, izcili un forši – tā rakstīja apkopojuma anketās 11 Mazzalves, Neretas un Sproģu jaunieši vecumā no 14 līdz 22 gadiem, kuri laikā no 9. līdz 12. augustam piedalījas starptautiskajā Erasmus +  projektā “Aspire to inspired”. Nometne notika Poronin/ Zakopane Polijā.

 Vieta atrodas Tatru ieskautā ciematā. Pa logu vērojām kalnus, kas latviešiem ir tik nepierasti un aizraujoši. Pēc to virsotnēm noteicām laika apstākļus, kuri bija ļoti mainīgi. Solītā vēsā un lietainā laika vietā mūs priecēja saule un skaidrs laiks, kuru tikai retu reizi pārtrauca viegls lietutiņš.

Projekta tēma – ekoloģija. Kopā ar poļu un čehu jauniešiem tika runāts par dažādiem ar to saistītiem tematiem: dabai draudzīgs dzīves veids, ūdens piesārņošana, mežu izciršana, atkritumu šķirošana un pārstrāde u.c. Atraktīvās nometnes vadītājas Aleksandras un viņas palīga Bartaša vadībā notika dažādādas aktivitātes – diskusijas, spēles, filmu un mūzikas analīze, video, plakātu un bukletu veidošana. Mūsu grupa vadīja darbnīcu par plastmasas vienreizlietojamo trauku iespējamo alternatīvu.

Pabijām arī Zakopanes notekūdeņu attīrīšanas uzņēmumā, kurā mums izstāstīja un parādīja visu šo procesu.

Nometnes plānā bija arī starpkultūru vakari, kuros jaunieši iepazīstināja ar savas tautas kultūru, tradīcijām, pacienāja ar savai valstij raksturīgiem ēdieniem. Jautri un izzinoši.

Pastaigājām arī pa Zakopanes gājēju ielu, apskatot neskaitāmo suvenīru veikaliņu un poļiem raksturīgo sieru piedāvājumu. Katrs tūrists šeit var atrast  sevi interesējošu preci vai nodarbi.

Varējām izbaudīt arī Zakopanes 5 termālo ūdeņu baseinus, kuros ūdens temperatūra bija no 35 līdz 40 grādiem. Katrā baseinā cita temperatūra. Un vēl ūdens atrakcijas! Vēsajā vakarā to visu izbaudīt bija patīkami un relaksējoši!

Protams, neiztika arī bez kalnos kāpšanas. Tatru nacionālajā parkā atrodas cilvēku ļoti iecienīta, 1489 metrus virs jūras līmeņa esoša virsotne, kura tulkojumā nozīmē – zoss kakls. Tas ir krietns pārbaudījums daudziem no kāpējiem!

Projekta noslēgumā katrs dalībnieks saņēma sertifikātu. Kā atzina projekta dalībnieki, tad lielākais ieguvums- paplašinātas ne tikai zināšanas par ekoloģiju, bet papildināts vārdu krājums, iegūta prasme sazināties arī ar tiem, kuriem angļu valodā nebija pietiekošas zināšanas. Un galvenais – tuvi un tāli jauni draugi!

Iespaidos dalījās grupas vadītāja Agita Sirsniņa