Neretas novada Sporta svētki Ērberģes muižā

Neretas novada Sporta svētki Ērberģes muižā

20.jūlijā koši sapostā Ērberģes muiža visā tās teritorijā pulcēja sportotgribētājus ne tikai no visa Neretas novada, bet arī no kaimiņnovadiem  -Viesītes, Daudzevas, Aizkraukles, Lones, Bārbeles, Valles, Biržiem, Kurmenes, Sēlpils – un tālākām Latvijas vietām – Ilūkstes, Rīgas, Jēkabpils, Saldus. Pēc sena ieraduma Sporta svētki bija aicinājums atbraukt uz dzimto pusi arī tiem mazzalviešiem, kuri tagad dzīvo un strādā ārzemēs.

Sporta hallē uz 2 laukumiem strītbolā sacentās vīru un sieviešu komandas. Sīvas cīņas risinājās abos volejbola laukumos vīriem un sievietēm. Volejbola komandu bija izveidojuši arī Mazzalves pamatskolas puikas. Kā vienmēr ļoti saspringta un intriģējoša bija minifutbola spēle. Rezultātā ar pēcspēles sitieniem kausu un zelta medaļas izcīnīja Ērberģes komanda (Andris Bīmanis, Mārcis Bīmanis, Rolands Ķiršs, Raitis Lapiņš, Alens Tomass Griškevičs, Jānis Ārends un Tahirs Putraševičs).

Pēc volejbola un minifutbola sīvajām cīņām notika draugu stafete. Tā, līdzjutēju ļoti atbalstīta, draugu komandas pārbaudīja vairākos etapos – bija ievainotā nešana, iešana ar koka kājām, bumbiņas vadīšana līkločos ar florbola nūju, draudzīga iešana ar četrvietīgajām slēpēm un šaušana pa bundžām. Otrs labākais laiks  komandai no Mazzalves “Zvilnas” (Hilda Zvilna, Amanda Zvilna, Karīna Griķe, Laura Zvilna un Armands Semjonovs). Godpilnā 3.vieta arī mazzalviešiem “Stiprajiem” (Kitija Protapa, Deizija Milaičikova, Sabīne Drevinska, Normunds Milaičikovs, Kristaps Siljānis).

Individuālās sacensības norisinājās šaušanā ar pneimatisko šauteni, šaušanā pa bundžam ar pneimatisko pistoli, šautriņu mešanā un ļoti gaidītā azartiskā sacensībā makšķernieka zābaka mešanā.

Šaušanā mērķi ar pneimatisko šauteni bija 69 vīru konkurence. Dāmām 47 sievu konkurencē medaļas sadalīja mazzalvietes – zelts Jolantai Laumanei, sudrabs Intai Griškevičai, bronza Baibai Dambrānei.

Šaušanā pa bundžām 83 vīru konkurencē, notriecot visas bundžas un cīnoties finālā, uzvarēja Armands Zeltiņš, 2.vieta Marekam Dobrovoļskim, bet 3.vieta Oskaram Spilvam.

Šautriņu mešanā 69 vīru konkurencē vistrāpīgākais bija Mārtiņš Dembergs, 2.vieta Edijam Čibulim, 3.vieta Rinaldam Šimēnam. No 76 dāmām visprecīzāk šautriņas meta Ramona Krilova, 2.vieta Līvai Drevinskai, 3.vieta Elīnai Vegnerei. 53 bērnu līdz 14 gadiem konkurencē zelta medaļa Kitijai Protapai, sudrabs Kristeram Langam, 3.vieta Jogitai Rutkai.

Sacensības noslēdza makšķernieka zābaka mešana. No vīriem vistālāk zābaku aizmeta Jaroslavs Bīmanis. Dāmu konkurencē jau tradicionāli, bet sīvā cīņā ar Kristīni Brālīti uzvarēja Inna Turoka, 2.vieta, zaudējot tikai ar 40 cm, Kristīnei Brālītei un 3.vieta Ramonai Krilovai.

Šogad bērniem tika piedāvāta ļoti plaša atrakciju programma, ko sarūpēja un vadīja biedrība “Ērberģietes”. Šīs atrakcijas apmeklēja 168 dalībnieki. Bija iespēja arī pabraukt ar zirgiem un apmeklēt piepūšamās atrakcijas.

Vakarā Ērberģes sporta hallē pulcējās ļoti daudz dejotgribētāju un grupas “Tranzīts” fanu. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja arī noskatīties svētkiem sarūpēto ugunsšovu.

Tā pēc pasākuma apmeklētāju atzinuma bija spilgtām emocijām piepildīta diena gan lieliem, gan maziem, tās bija arī sirsnīgas tikšanās ar sen nesatiktiem draugiem. Šo pasākumu atbalstīja projekts “Dzīvo vesels Neretas novadā”.