Noķer ziemu aiz astes!

Noķer ziemu aiz astes!

Mazzalves pamatskolas pirmsskolas grupas jau otro gadu apgūst kompetencēs balstītu saturu, kad bērnus rosina izzināt pasauli caur paša piedzīvoto, paša “atklāto”. Ir janvāra mēnesis, beidzot pēc vairākiem gadiem arī ziema pa īstam. Laiks ziemas priekiem, eksperimentiem.

 “Sala laikā varējām veikt eksperimentus ar ūdeni. Mums tapa ledus dekori. Vērojām, kā ūdens pārvēršas ledū. Sācies atkusnis. Tā kā dzīvojam Neretas novadā, nolēmām atbalstīt Neretas kultūras nama vadītājas Initas Kalniņas izsludināto akciju un pievienoties sniegavīru parādei,  Aicināju vecākus mūs atbalstīt ar izejvielām, lai taptu netradicionālie sniegavīri. Jāsaka paldies Aijas, Amēlijas un Esteres, kā arī Aleksa vecākiem, kuri mūs atbalstīja. Mums bija jāķer moments, kamēr tas sniegs vēl ir, tāpēc nācās lipināt, nevis velt sniegavīrus. Tapa sniegavīru ģimene – sniega māmiņa un tētis ar bērniņiem. Lustēšanos beidzām ar šļūkšanu no kalna .Lai visiem veselība un labs noskaņojums! Jāņem tas, ko daba mums dod “jāķer ziema aiz astes”- stāsta Mazzalves pamatskolas piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skolotāja Aija Dārziņa.

Savukārt, 2 līdz 4- gadīgo bērnu skolotāja Baiba Dambrāne teic: ”Izmantojām brīdi, kad ārā ir īstais “sniegavīru sniegs” un uzbūvējām savu sniega dinozauru. Čakli strādāja visi: kāds nesa sniegu ar spaiņiem, kāds vēla sniega bumbas, citi veidoja dzelksnīšus uz dinozaura muguras, bet citi krāsoja svītras. Savu “Uguns sniega dinozauru” nobildējām un nosūtījām arī uz Neretas novadā izsludināto sniegavīru konkursu”.

Šai vīrusu laikā iespējami vairāk jācenšas būt svaigā gaisā. Pirmsskolēnu kopīgā darbošanās ir kopīgs prieks un kopīga mācīšanās sadarboties. Paldies skolotājām un skolotāju palīdzēm par jaukajām un tik vajadzīgajām āra aktivitātēm!

Žanna Miezīte