Novada skolotāji skolēnu brīvdienās mācās

Novada skolotāji skolēnu brīvdienās mācās

Šobrīd dzīvojam lielā pārmaiņu laikā, kas pilns ar izaicinājumiem. Kā izturēt šo laiku, kā palīdzēt saviem skolēniem – par to pavasara skolēnu brīvdienās visi Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas skolotāji attālinātajās kursu nodarbībās runāja ar praktisko psiholoģi Ivetu Aunīti. Iveta Aunīte pamanījusi, ka ārkārtējās situācijas laikā var saskatīt arī ko pozitīvu – sabiedrībai ir parādījies brīvais laiks, kas iepriekš bija liels deficīts. Šo laiku tagad ir iespēja pavadīt jēgpilni, lasot grāmatas, pavadot to kopā ar bērniem, rotaļājoties un pastaigājoties. Lektore ļoti uzsvēra, ka bērniem nepieciešams kustēties, daudz staigāt, jo kustības, kāda mūzikas instrumenta spēle un kādas svešvalodas mācīšanās visvairāk attīsta smadzenes. “Kopābūšana stiprina saites, uzlabo komunikāciju un arī bērni jūtas mīlētāki. Mums ir lieliska iespēja arī partnerattiecībās paskatīties vienam uz otru, izmantot šo laiku mīlestībai,” saka psiholoģe. Šis laiks ir arī testa periods strādājošajiem, kuri iepriekš, iespējams, sapņojuši, ka varētu strādāt no mājām, un tagad var šo sapni realizēt.

“Domāju, ka pēc šī laika mums parādīsies paradums otram pavaicāt, kā viņš šodien jūtas, novērtēsim to, cik brīnišķīgi ir satikties klātienē, apskauties, un kļūsim arī sirsnīgāki,” prognozē psiholoģe.

“Katrai ģimenei ir iespēja šo laiku gan izbaudīt, gan arī sabojāt. Uz ko liksim akcentu, tā arī šo laiku izdzīvosim,” nosaka Iveta Aunīte.

Skolotāji aktīvi iesaistījās arī debatēs, runājot par mācību motivāciju, izdegšanas profilaksi un sadarbību ar vecākiem.

Biju gandarīta, kad skolotāji pēc attālinātās nodarbības ar praktisko psiholoģi Ivetu Aunīti atzinīgi teica : “Paldies!” Tas nozīmē, ka šī saruna bija vajadzīga un noderīga.

Žanna Miezīte