Pa dzimto novadu

Pa dzimto novadu

25.maijā Mazzalves pamatskolas sākumskolas skolēni kopā ar audzinātājām devas mācību ekskursijā, lai iepazītu Sēlijas novadu.

Kā pirmais apskates objekts bija Viesītes muzejs,,Sēlija”un mazais bānītis. Skolēni apskatīja šaursliežu dzelzceļa sliežu fragmentu, mazo lokomotīvi un, iekāpjot pasažieru vagonā, iejutās braucēju lomā. Vēlāk apskatīja arī depo un remontdarbnīcu ēku.

Nākamais bija Viesītes Picas Namiņš. Nu, skolēni varēja iepazīties  ar picu meistara amatu un aktīvi darboties- rullēt mīklu, uzzināt dažādus picas gatavošanas meistarstiķus. Katra skolēnu grupa vienojās par to, ko likt picai pa virsu, lai tā būtu pati gardākā.

Kad picas izceptas, ceļš veda uz Ormaņkalna skatu torni. Pirms kāpt tornī, picas ar milzu apetīti tika notiesātas un tad jau varēja doties pa kāpnēm augšup un palūkoties uz dzimto novadu no putna lidojuma.

Pavisam neaizmirstams visiem noteikti palika Zaļumnieku sētas apciemojums Rites pagastā.  Skolēnus tur gaidīja ne tikai strauss, ponijs un kazas, bet arī dažādi mazie dzīvnieciņi, kurus varēja ne tikai pabarot, bet arī paauklēt un apmīļot. Trusīši, šinšilas, žurciņa, kāmītis, jūrascūciņa u.c. Un to prieku, kad saimniece ļāva pabarot kazu saimi ar pašu rokām blakus pļavā saplūktu zāli, cik tas bija patiesi jautri un azartiski!

    Patīkami noguruši, bet gandarīti par braucienu visi atgriezāmies mājās.