Pa dzimto pusi

Pa dzimto pusi

Jaunās pamatizglītības programmas sociālajās zinībās un vēsturē aicina skolēnus izzināt un pētīt savas dzimtās puses vēsturi, tādēļ 29.aprīlī Mazzalves pamatskolas 2. un 5.klases skolēni devās pētnieciskā ekskursijā pa Neretas un  Pilskalnes  pagastiem. Skolēni centās izzināt, kādi kultūrvēsturiski objekti ir šajā teritorijā, kādi nozīmīgi notikumi te risinājušies, kādas personības šajās teritorijās dzimušas un darbojušās. 

Uzkāpuši Neretas baznīcas tornī, skolēni no jauna atklāja sev tik zināmo Neretu, baznīcas bēniņos ar interesi aplūkoja gotisko velvju veidotos paugurus, ieklausījās ērģeļu skaņās un aplūkoja daudzos mākslas mantojuma objektus.

Novadpētniecības muzejs radīja priekšstatu par sadzīves priekšmetiem un to pielietojumu vairākus simtus gadu iepriekš, Neretas muižas grandiozās paliekas deva paliekošu priekšstatu par tā laika muižnieku dzimtu diženumu un bagātību.

Viesošanās Pilkalnes muižā veicināja izpratni par vēsturisko pēctecību, seno lietu un vietu lomu mūsdienu sabiedrībā.

 Jāņa Veseļa piemiņas vieta un Sēlijas plašumi saulainā pavasara dienā, kā arī  Strobuku pilskalna stāvās nogāzes ļāva ne tikai izmēģināt savus fiziskos spēkus, bet arī rosināja jautāt, pētīt, izzināt.

Ekskursijas noslēgumā Medņu (Gricgales) kroga rāmais klusums tika pieskandināts  ar jautrām čalām un neviltotu zinātkāri.

Vēsturiskās patiesības, leģendas, spoku stāsti un skaistais pavasara laiks – rezultātā vienbalsīgs atzinums ”Foršākā ekskursija! “ Paldies mūsu stāstu vērpējai Lidijai Ozoliņai un pārējiem labajiem gariņiem, kas šo dienu padarīja neaizmirstamu un sniedza vērtīgu ieguldījumu jaunās paaudzes pilsoniskās piederības apziņas veidošanā.

Skolotājas Astra Vinovska un Anda Freimane