Pa varavīksnes tiltu

Pa varavīksnes tiltu

Katram pumpuram ir vajadzīgs laiks, saule, gaiss un mitrums, lai uzziedētu un nestu sēklas. Neatlaidība un sīksta pacietība vainago darbu un palīdz arī mazā dārzā izaudzēt krāšņas rozes. 31.maija vakarā sešgadīgo grupas aktīvās mammas bija pulcējušās, lai ietērptu bērnudārza zāli svētku tērpā. Tapa Baltā ziedu pasaka bērniem, arī baltas šūpoles, kurās vecāki iešūpos bērnus Baltajai skolai un disko zona vecākiem un svētku viesiem.
1. jūnijā plkst.11.00 tikāmies, lai Starptautiskajā bērnu tiesību aizsardzības dienā  “Rūķīšu” grupas astoņi bērni saņemtu savu pirmo izglītības dokumentu. Ģimenes vienojās, kuri būs tie cilvēciņi, kuri ievedīs zālē mazos gaviļniekus, vieniem tie bija mamma un tētis, otriem māsa un tētis, trešajiem mamma un brālis. Skanot dziesmai  “Ābeļziedi baltie”, tie smaidīdami , mīļu roku satverti iesoļoja zālē. Vēl tikai skaistas dzejas rindas, audzīšu dziesma “Zeme laimīgā” un bērnu priekšnesums. Tas bija kora runā dzejolis par mazo, niķīgo svītriņu, cipariem, pāros deklamēti dzejoļi, bez mūzikas pavadījuma tika dziedātas dziesmas “Dziesmiņa par skolas somu” ( izmantojām pašu gatavotos šeikerus ), “Burvju durtiņas” un bērnudārza himna ” Joka pēc alfabēts”Sanāca pašvadīta mācīšanās, kura bērniem sagādāja prieku, atbildības sajūtu.

Klāt brīdis saņemt pirmos izglītības dokumentus un varavīksnes lietussargu ” salūts ” varēja sākties. Katrs bērns atvēra lietussargu ar vārdiem, ka rudenī ies uz skolu. Savukārt vecāki izšūpoja savu nākamo pirmklasnieku un aizvēra lietussargu. Pārskatījām varavīksnes krāsas, minējām gan krāsu, gan veicām atbilstošas fiziskās aktivitātes, tajās iesaistījās visi zālē esošie. Audzīšu vēlējums, lai varavīksnes tiltā nav ne pilītes melnās krāsas! Liels paldies par kopdarbu, sapratni, atbalstu!

Paldies , māmiņ, un paldies, tēti,
Kopā esam viens varens spēks!
Rudenī mūs skola gaida-
Tad es būšu pirmklasnieks!

Ar cieņu, Aija Dārziņa