Papildina zināšanas pie novada uzņēmējiem

Papildina zināšanas pie novada uzņēmējiem

11. septembrī Mazzalves pamatskolas skolēni projekta “Tu neesi viens” ietvaros kopā ar skolotāju Kasparu Baltaci pēc stundām devās mācību ekskursijā pie novada uzņēmējiem un sava hobija jeb sirds lietas attīstītājiem. Kā pirmā apskates vieta ekskursijas plānā ir “Kronīšu kokapstrāde”.

Tur mūs sagaidīja uzņēmuma darbinieks – mūsu gids Lauris, kurš pastāstīja par to, kā un kad uzņēmums radies un ar ko nodarbojas, uz ko ir specializējies uzņēmums. Iepazināmies ar pilna cikla ražošanas procesu, sākām ar to, ka no apaļkoka baļķa tiek izzāģēti dēļi dažādos sortimentos, tad attiecīgos dēļus sagarinājām pa garumiem un vajadzīgajiem leņķiem. Un tad devāmies uz montāžas angāru, kur Laura uzraudzībā mums visiem kopā bija jāsaskrūvē siltumnīcas karkasa viens posms. To darbiņu viens darbinieks parasti izdara piecu minūšu laikā, bet mums (kā iesācējiem) tas aizņēma krietni vairāk laika. Kad darbiņu bijām veiksmīgi veikuši, tad arī pārbadījām siltumnīcas ribas izturību. Jāatzīst – ir ļoti stipra.

“Kronīšu kokapstrāde” ir specializējusies uz koka karkasa siltumnīcu ražošanu dažādos platumos un garumos. Sāka ar pavisam mazām siltumnīcām, bet šodien jau ražo lielus nopietnus koka karkasa angārus. Pēc Laura domām, viņi ražo pašas kvalitatīvākās un izturīgākās koka karkasa siltumnīcas Latvijā.

Kā nākamā ekskursijas vieta bija pie tiešākā sava sirds lietas attīstītāja Romāna Gurkļa koka skulptūrām Viņš Sproģos uz privātās zemes ir sācis veidot koka skulptūru parku. Tur mūs sagaidīja Romāna radinieks atsaucīgais, radošais uzņēmējs Guntis Bubins,  kurš mums izstāstīja par to, kā viss sācies un kādi plāni paredzēti nākotnē. Guntis mūs iepazīstināja ar katru no esošajām skulptūrām un, manuprāt, pašu svarīgāko katras skulptūras radīšanas stāstu.  Un visiem par pārsteigumu tirgus laukumā pacienāja mūs ar paša saimniecībā audzētu arbūzu, iepazīstināja ar savu saimniecību, pastāstot un parādot zemeņu laukus un lielo, gardo arbūzu lauku.

Šī mācību ekskursija bija lielisks papildinājums mājturības un tehnoloģiju stundās apgūtajam.

Kaspars Baltacis