Sākumskolas skolēni izzina Ķeguma HES

Sākumskolas skolēni izzina Ķeguma HES

12.oktobra rudenīgā saule un krāšņā daba bija lieliski ceļabiedri Mazzalves pamatskolas 1.-3. klašu skolēniem un viņu audzinātājām, lai uzzinātu un redzētu ko jaunu un interesantu.

Skolēni apmeklēja Ķeguma hidroelektrostaciju un iepazinās ar elektrības ražošanas vēsturi Latvijā.  Skatoties prezentāciju, skolēni vēroja,  kā ūdens griež turbīnas un ražo elektrību. Noskaidroja arī jēdzienu  “Latvijas atjaunojamie energoresursi”.  Katrs skolēns saņēma dāvanā dabas draugu kladi “Vide un enerģija”, kas ļaus sameklēt  atbildes uz daudziem ar elektrību saistītiem jautājumiem, skolēni varēs risināt uzdevumus, kuri asinās prātu un  ļaus radīt noderīgas lietas pašu rokām.

 Interesanta bija arī Ķeguma dabas taka, kura atrodas Daugavas labajā krastā un ir 1 km gara. Takas garumā bija uzstādīti informatīvi stendi par Ķeguma HES būvniecību un dabas vērtībām – iežiem, kokiem, kukaiņiem, zivīm, augiem. Ik pa brīdim kājas varēja atpūtināt, pasēžot uz soliņiem un pavērojot Daugavas mierīgo plūdumu.

 Tālākais ceļš veda uz Ķeipenes piparkūku studiju, kas ir vienīgā Latvijā. Biznesa pamatā ir četrās paaudzēs koptas piparkūku cepšanas un mīklas gatavošanas zināšanas un mazie noslēpumi. Skolēni uzzināja, kā top garšīgās piparkūkas, kādas izejvielas tiek lietotas, kā veido piparkūku formas un kā tās apglezno. Bērni arī paši izmēģināja roku piparkūku apgleznošanā. Visvairāk skolēnus sajūsmināja konkursiņi un tajos iegūtās  balvas – gardās piparkūkas.

 Mājupceļš mazos ceļotājus priecēja ar rudenīgajām dabas ainavām, kas vērojamas caur autobusa logu.